Hokejisté Lva zaspali v první třetině a ztrátu už nedotáhli. Novosobirsku podlehli 3:5

Hokejisté pražského Lva druhý zápas ze série venkovních utkání v Kontinentální lize prohráli. Jediný český účastník soutěže podlehl na ledě Novosibirsku 3:5. Domácí rozhodli o vítězství v první třetině, kterou vyhráli 4:0.

Calle Ridderwall z HC Lev Praha padá přes brankáře Georgyje Gelašviliho z Nižného Novgorodu | Zdroj: ČTK

Novosibirsk otevrěl skóre po chybě Lva ve středním pásmu. Proti střele Sannikova neměl Engren šanci. Zaváhání pražského klubu zapříčinilo i další trefu domácího mužstva. Na 2:0 zvyšoval bekhendovou střelou Letherä.

Další zásahy Gubina a Enlunda pak odnesl finský brankář Engren, kterého po přestávce nahradil Lukáš. Pro českého hráče to byla v KHL premiéra. A gólmanská rošáda svěřence Václava Sýkory zdravě nabudila.

V druhé třetině totiž hráči Lva snížili po dvou trefách Zackrissona a jednomu zásahu Azeveda na rozdíl jediné branky. V poslední dvacetiminutovce však střeleckou listinu už nerozšířili. Byl to naopak Novosibirsk, kdo se prosadil, když se po střele na bližší tyč radoval Moňa.

Kontinentální hokejová ligy:

Sibir Novosibirsk - HC Lev Praha 5:3 (4:0, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Sannikov (Alexejev), 14. Lehterä (Alexejev), 18. Gubin (Kudroč, Monja), 20. Enlund (Lehterä), 49. Monja - 24. Zackrisson (Sekáč), 32. Zackrisson (Sekáč, Němec), 33. Azevedo (Humphries). Rozhodčí: Sergejev, Bondar - Aljošin, Ivanov. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7010

Novosibirsk: Koskinen - Bělov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev - Enlund, Lehterä, Romanov - Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta - Monja, Gubin, Sannikov - Karamnov, Lemťugov, Vorošilo - Butuzov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov
Lev Praha: Engren (21. Lukáš) - O'Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Jaakola, Humphries - Klepiš, Christensen, Novotný - Danielsson, Vrána, Birner - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Kubalík, Azevedo, Ridderwall - Cingel. Trenér: Václav Sýkora

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít