Hokejisté měli proměnit přesilovky, myslí si Jiří Holeček. V týmu vidí hráče s budoucností

Čeští hokejisté sice vyhráli základní skupinu mistrovství světa, ale z Ruska se vracejí domů hned po čtvrtfinále. Po 60 minutách i po prodloužení hráli se Spojenými státy nerozhodně 1:1, osudnými se jim staly až samostatné nájezdy. Podle Jiřího Holečka rozhodly neproměněné početní výhody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý československý hokejový brankář Jiří Holeček | Foto: Jan Kodet

Je pro vás překvapením, že český tým nestačil na Američany?

Samozřejmě jsem si přál, abychom postoupili, ale myslím, že to bylo vyrovnané utkání s mírnou převahou Američanů, kteří si vytvořili daleko víc šancí. Hlavně v jejich přesilovkách Furch chytil několik gólů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Názor Jiřího Holečka na čtvrtfinálový zápas získal ve v publicistice ČRo Vladimír Kroc

Co podle vás nakonec rozhodlo o výsledku utkání? Udělali Češi v jeho průběhu něco zásadně špatně?

Zásadní byly naše přesilovky. Když máme pět přesilovek, měli bychom dát aspoň jeden dva góly, které by měly rozhodnout. Věděli jsme, že to bude vyrovnané a že přesilovky mohou rozhodnout. Bohužel se nám nepovedlo dát ani jednu branku.

Sledovali jsme ONLINE: Hokejisté na MS končí. Čtvrtfinále s Američany ztratili v nájezdech

Číst článek

Projevil se podle vás v tak důležitém zápase, kdy šlo skutečně o všechno, nedostatek zkušeností českého týmu? Bylo v něm 14 nováčků na mistrovství světa.

Postřehl jsem určitou nervozitu, když jsme v obraně získali puk. Při rozehrávce na najíždějící útočníky to bylo zbrklé a často velmi nepřesné. Velmi těžko jsme se dostávali do nějakého plynulého protiútoku.

V základní skupině se Češi prezentovali sympatickým dojmem, ale ten teď asi zhatí ta čtvrtfinálová porážka.

Mistrovství světa se vždycky hodnotí podle čtvrtfinálového zápasu. Když se postoupí, tak je to úspěch, když se nepostoupí, úspěch to není.

Trenérům se omluvilo hodně hráčů, tým skládali skoro bez opor z NHL, ale mohla by to i přes vyřazení být cesta pro budoucnost?

Noví hráči určitě nepropadli. Někteří z nich mohou mít dobrou budoucnost.

Vladimír Kroc, Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme