Hokejisté Minnesoty se díky výhře nad Tampou posunuli na první místo k Bostonu

Hokejisté Minnesoty zvítězili na domácím ledě nad Tampou Bay 3:1 a s celkovým ziskem 31 bodů se vyrovnali dosavadním lídrům tabulky Západní konference z Chicaga. Nejlepší tým Východu a zároveň celé NHL, Pittsburgh Penguins, má na kontě jen o jediný bod navíc.

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Skóre duelu mezi Minnesotou a Tampou Bay sice v 26. minutě otevřel hostující Steven Stamkos, v dalším průběhu už ale skórovali pouze Wild.

V 28. minutě vyrovnal v oslabení na 1:1 útočník Cal Clutterbuck, a ještě před druhou přestávkou poslal domácí do vedení Pierre-Marc Bouchard. V samotném závěru do prázdné branky pojistil výsledek kapitán Mikko Koivu.
NHL:

Minnesota - Tampa Bay 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 28. Clutterbuck, 38. Bouchard, 60. M. Koivu - 26. Stamkos. Střely na branku: 24:33. Diváci: 16.628.

Los Angeles - San Jose 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 9. Moreau, 25. M. Richards. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.118.

Edmonton - Nashville 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 8. Eberle - 32. Weber, 53. Spaling. Střely na branku: 18:31. Diváci: 16.839.

Colorado - Dallas 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky: 57. Porter - 55. a 60. Ryder, 16. Nystrom. Střely na branku: 36:35. Diváci: 12.015.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít