Hokejisté Mladé Boleslavi doufají v pokutu, vyloučení se nebojí

Kvůli problémům, které nedávno odhalil audit klubového hospodaření, hrozí Mladé Boleslavi v lepším případě pokuta a v krajním i vyloučení z nejvyšší domácí soutěže. Dnes bude o jejich osudu rozhodovat mimořádná valná hromada Asociace profesionálních klubů ve Velké Bíteši. Před jednáním byl hostem Ranního interview Radiožurnálu ředitel mladoboleslavského klubu Václav Hořejší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

'Porazili jsme Třinec,' raduje se Marek Loskot a boleslavští fanoušci s ním | Zdroj: ČTK

Poslední klub hokejové extraligy už před nedávnem ztratil 22 bodů. To, když se ukázalo, že neměl správně zaregistrované některé hráče. Teď hrozí Středočechům další problémy kvůli chybám v administrativě.

Vedení soutěže nepředložili všechny dokumenty dokazující vyrovnanost závazků vůči ostatním klubům, což by podle regulí ligy neopravňovalo tým k pokračování v soutěži.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ranní interview s ředitelem BK Mladá Boleslav Václavem Hořejším

„Ze strany některých pracovníků klubu došlo k podcenění kontroly,“ popisuje Hořejší. „Ačkoliv čtyři položky z šesti byly uhrazeny a na další byly dohody s úhradou do konce prosince, zaměstnanec pověřený kontrolou měl pouze čísla a neměl k dispozici dohody. To, že chybí dohody pak zjistila kontrola,“ vysvětlil Hořejší vznik sporné situace.

Vzhledem k tomu, že se jedná o selhání lidského faktoru doufá, že trest bude přiměřený. Kdyby se něco podobného stalo jinému klubu, přemýšlel by prý, jak je trest může poškodit v duchu toho, aby trest byl výchovný a ne likvidační. „Vyloučení ze soutěže snad nehrozí,“ myslí si Hořejší.

Při následné kontrole auditor konstatoval, že věci jsou v pořádku. Potřebné dokumenty totiž Boleslav dodatečně předložila. Hořejší věří, že Boleslav bude potrestána peněžitým trestem a tím by se kauza měla uzavřít.

Některým klubům by se ale mohlo ulevit, kdyby Boleslav byla administrativně vyloučena. Nikdo další by totiž nesestupoval do nižší soutěže. „Myslím si, že to by se mělo vyřešit spíš na ledě,“ uzavřel Hořejší.

Jaroslav Plašil, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme