Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Karlovy Vary a stále se mohou vyhnout baráži

Hokejisté Mladé Boleslavi mají stále naději na vyhnutí se baráži o účast v Tipsport extralize. V desátém kole skupiny o udržení porazili Karlovy Vary 4:2 a dvě kola před koncem ztrácejí právě na Energii pět bodů. Litvínov vyhrál nad Slavií 2:1 a k jistotě záchrany mu chybí jediný bod.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z výhry nad Kladnem

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z výhry nad Kladnem | Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav musí v příštím kole porazit Litvínov za tři body a doufat v dobrý výsledek z Prahy, kde Slavia hostí karlovarskou Energii. Té stačí k jistotě záchrany dva body.

Boleslav vykročila za důležitou výhrou rázně, už ve druhé minutě skóroval Bahenský. Hosté poté nevyužili dvě přesilovky, naopak domácí ano - Podkonický zvýšil na 2:0. V 19. minutě dal třetí gól Boleslavi Nouza, Litvínov odpověděl 27 sekund před koncem první třetiny brankou Kumstáta.

V úvodu druhé třetiny nedotáhl samostatný únik do gólového konce Balaštík a ve 27. minutě neuspěl ani hostující Skladaný, i když o tom, že branku nedal, se museli rozhodčí přesvědčit na videu. Domácí pak úspěšně přečkali oslabení tři proti pěti a ve 34. minutě zvýšil jejich vedení Stieler. Čtyřiatřicet sekund před koncem snížil svým druhým gólem Kumstát na konečných 2:4 z pohledu Energie.

Litvínovu chybí k záchraně už jen jeden bod. Domácí dostal do vedenve čtvrté minutě Majdan, který potrestal chybu slávistů v rozehrávce. Domácí poté nevyužili další šance, při chutí byl hlavně obránce Šlégr, ale Furch odolával.

V 15. minutě přišel nejkurióznější moment zápasu. Rozhodčí signalizovali výhodu pro Litvínov, brankář Franěk proto odjel na střídačku a do hry naskočil šestý hráč. Domácí bek Jareš ale naslepo nahrával do své obranné třetiny a ke smůle Litvínova skončil puk v prázdné brance. Posledním hráčem Slavie, který se dotkl puku, byl brankář Furch. Ten se tak stal střelcem vyrovnávacího gólu hostů.

Litvínov rozhodl o svém vítězství ve 35. minutě, kdy spolupráci dvou veteránů - Šlégra a Ručinského - proměnik litvínovský kapitán v druhou branku domácích. Třetí třetina už příliš zajímavých momentů nenabídla a Litvínov tak těsnou výhru udržel.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 10. kolo:

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Bahenský (Čutta, Tomas), 18. Podkonický (Žabka, Rýgl), 19. Nouza (D. Výborný, Rýgl), 34. Stieler (Lenc, Loskot) - 20. Kumstát (Pech, Zaťovič), 60. Kumstát (T. Sýkora, Prošek). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:6, navíc Bahenský (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1040

Mladá Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Baldwin, Žabka, Beňovič, Hay, Čutta, Mozík, Chaloupka - Nouza, D. Výborný, Mikulík - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Tomas - Loskot, Stieler, Lenc. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gulaši, Gawryletz, Gřegořek, Mocek, Prošek, Lučka - Koblasa, Skuhravý, Kotrla - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Sýkora, Dej - T. Rohan, Mikeska, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Majdan, 35. Ručinský (Šlégr, Frolík) - 15. Furch. Rozhodčí: Fraňo, Polák - Kostka, Horinek. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 3130

Litvínov: Franěk - Kousalík, Kubát, Jareš, Stříteský, Černošek, Brejčák, Šlégr - Majdan, V. Hübl, F. Lukeš - Kafan, Frolík, Ručinský - Černý, Hujsa, Gerhát - Kubinčák, Jenáček, Laš. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš

Slavia: Furch - Kadlec, Valach, Kuboš, Krejčík, Kolařík, Šulc, Dresler - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Jaškin, P. Jelínek, Mavrojanidis. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek