Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Kladno a dotáhli se na Karlovy Vary

Hokejisté Mladé Boleslavi zdolali v dohrávce 45. kola Tipsport extraligy Kladno 1:0. Jediný gól zápasu dal v 53. minutě Milan Mikulík. Boleslav se bodově dotáhla na předposlední Karlovy Vary, Kladno je deváté. Brankář domácích Jaroslav Hübl udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z výhry nad Kladnem

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z výhry nad Kladnem | Zdroj: ČTK

Souboj dvou středočeských týmů svou kvalitou rozhodně nenadchl. Úvodní třetina nabídla urputný boj. Domácí byli aktivnější, ale do šancí je Kladno nepouštělo.

Hned na začátku druhé třetiny měli naopak hosté ideální šanci dostat se do vedení. Ještě na konci úvodní části dostal trest na pět minut a do konce utkání boleslavský Bahenský za zásah Hluchého do oblasti hlavy a krku. Poté šel na trestnou lavici ještě Tomas, ale Kladno dvouminutovou přesilovku pět na tři nevyužilo.

Poté převzali iniciativu domácí hokejisté. Ve 42. minutě se Pabiška s Balaštíkem ocitli sami před brankou, ale první jmenovaný Cháberu nepřekonal. O sedm minut později fauloval kladenský Látal Tomase, ten ale trestné střílení neproměnil.

Na druhé straně mohl skóroval Dragoun, který byl sám před brankou, ale střílel nad. Sedm minut před koncem se tak dočkala Boleslav. Balaštík ideálně přihrál mezi obránce Mikulíkovi, který střelou k tyči rozhodl o výhře domácích. Kladno ještě zkusilo hru bez brankáře, navíc hrálo přesilovku, ale Boleslav se ubránila.

BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 53. Mikulík (Balaštík, Hay). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Horinek, Lhotský. Vyloučení: 2:4, navíc Bahenský (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3380

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Čutta, Hay, Chaloupka, Mozík, Baldwin, Rýgl, Beňovič - Mikulík, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Pabiška - Bahenský, Vrbata, Goertzen - Jiránek, Stieler, Demel. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský

Kladno: Chábera - Posmyk, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, David Růžička, Pavlů, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Bílek, Knotek, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký