Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli s Kladnem a zůstávají poslední

Čtyřmi góly v první třetině rozhodli hokejisté Kladna o výhře v Mladé Boleslavi 6:4 v předehrávce 19. kola Tipsport extraligy. Domácím se podařilo v závěrečné třetině už jen snížit na dvougólový rozdíl. Boleslav tak po prohře zůstává na posledním místě tabulky, Kladno je osmé.

Hokejisté Kladna se radují z gólu do sítě Mladé Boleslavi

Hokejisté Kladna se radují z gólu do sítě Mladé Boleslavi | Zdroj: ČTK

Rytíři byli od začátku aktivnější a v páté minutě je dostal do vedení Bělohlav. O pět minut později zvýšil v přesilovce Hovorka a ve 12. minutě přidal třetí gól Knotek. To bylo moc na domácího brankáře Jaroslava Hübla, kterého vystřídal stejně jako v úterý v Třinci Michal Valent. Ten vydržel bez inkasované branky sedm minut. Tomas fauloval v gólové šanci Kafku, který proměnil nařízené trestné střílení.

Domácí se dočkali gólu ve 22. minutě, kdy skóroval Tomas. Poté Svačina neproměnil dvě velké šance a přišel trest. Kladno hrálo dvojnásobnou přesilovku, tu sice nevyužilo, ale po návratu prvního vyloučeného se trefil Kalla. Na konci druhé třetiny přidal šestý gól Rytířů Piskáček.

Třetí třetina patřila domácím, ale náskok Kladna se jim vymazat nepodařilo. Zato se jim povedl ojedinělý kousek - Tomas skóroval při dvojnásobném oslabení. Deset minut před koncem dal gól Balaštík a v 59. minutě snížil na dvoubrankový rozdíl Vrbata. Boleslav pak hrála power-play, ale další branku už nepřidala.

BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 4:6 (0:4, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Tomas (Rýgl), 45. Tomas (Bahenský), 50. Balaštík (D. Výborný, Žabka), 59. Vrbata (D. Výborný, Žabka) - 5. Bělohlav (Eberle), 10. Hovorka (Knotek), 12. Knotek (Patera, Toman), 19. Kafka z trest. střílení, 31. Kalla (Hovorka, Majeský), 40. Piskáček (Patera). Rozhodčí: A. Jeřábek, Smitka - M. Jindra, Pouzar. Vyloučení: 9:8, navíc Mikulík (M. Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2910

Mladá Boleslav: J. Hübl (12. Valent) - Mozík, Drábek, Žabka, Chaloupka, Rýgl, Beňovič - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Balaštík, D. Výborný, Mikulík (50. Rys) - Svačina, Vrbata, Goertzen - Jiránek, Stieler, Demel. Trenéři: Hiadlovský a Hnilička

Kladno: Cikánek - Toman, J. Drtina, Majeský, Piskáček, D. Růžička, Lepine - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Lukáč, Kalla - Eberle, Bělohlav, Kafka - Valský, Knotek, Bílek, od 41. navíc Diviš. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký