Hokejisté Mladé Boleslavi spadli do baráže

Hokejisté Mladé Boleslavi musí o svou extraligovou příslušnost v příští sezóně bojovat v baráži. Rozhodla o tom jejich dnešní prohra s Kometou Brno 2:4. Středočeši tak dvě kola před koncem bojů ve skupině o udržení ztrácejí na předposlední Kladno nedostižných osm bodů. V baráži je čeká vítěz první ligy, o němž se ve finále rozhoduje mezi Ústím nad Labem s Chomutovem. Stav série je 2:2 na zápasy.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Domácí už nedokázali dohnat ztrátu z nepovedené první třetiny. Už v páté minutě se trefil brněnský Divíšek, deset minut po něm skóroval Brabenec. Druhá část znamenala vyrovnanější hru, byť se nejdřív trefil hostující Richter. Bahenský těsně před koncem snížil na 1:3, Jindrův kontaktní gól na 2:3 dal domácím naději, ale to bylo vše. Boleslavští už nedokázali překonat výtečného Hoviho v brance Komety, nevyužili přesilovku pět na tři a při vlastní výhodě nakonec inkasovali. Skóre uzavřel na 2:4 Procházka.

00:00 / 00:00

Zápasy 10. kola play out

Branky a nahrávky: 30. Bahenský (Macho, Fabuš), 42. Jindra (L. Pabiška) - 5. Divíšek (Varaďa, Ovčačík), 27. Brabenec (Huml), 29. Richter (Huml, J. Svoboda), 58. R. Procházka (Protivný). Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1090.

HC Geus Okna Kladno - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

I když oba týmy předvedly útočnou hru, střelecky se prosadili pouze kladenští odchovanci v barvách karlovarského týmu. V rozmezí čtyřiceti vteřin mezi pětadvacátou a šestadvacátou minutou trefili důležité body pro hosty Skuhravý a Hluchý. Karlovy vary tak svého soupeře v tabulce přeskočily a jsou druhé.

Branky a nahrávky: 25. Skuhravý (Dej), 26. Hluchý (Skladaný). Rozhodčí: Šindler, Polák - Lhotský, Bejček. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 2140.

Miroslav Bureš, Tomáš Kohout, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít