Hokejisté Mladé Boleslavi srovnali stav baráže na 1:1

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve druhé utkání baráže o účast v příštím ročníku extraligy Ústí nad Labem 3:2 a vyrovnali stav série na 1:1 na zápasy.

Brankář ústeckých Lvů Pavel Francouz v baráži poprvé inkasoval

Brankář ústeckých Lvů Pavel Francouz v baráži poprvé inkasoval | Zdroj: ČTK

BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Středočeši vstoupili do utkání oproti prvnímu zápasu o poznání aktivněji. Od úvodu si vytvořili důrazem a lepším bruslení tlak, který ale dlouho nemohli potvrdit gólově. V cestě jim stál výborný Pavel Francouz.

Podařilo se jim to až ve 31.minutě, kdy se kotouč po Pabiškově střele snesl z výšky na tyčku Francouzovi branky, kde ho dorazil do sítě ústecké branky Chaloupka. Hosté ale nesložili zbraně a tři minuty později využil početní převahu pět na tři Jan Kovář.

Hráči bruslařského klubu dál pilně zaměstnávali obranu hostů a odměnou jim byla branka Boháče v přesilové hře. Když v úvodu třetí části zvyšoval náskok domácích Pabiška, zdálo se, že je rozhodnuto.

Jenže Lvi znovu dokázali odpovědět a ve 48. minutě nasměroval přesný pas Alinč na volného Roubíka, který neměl problém s překonáním Schwarze.

Dramatická koncovka, ve které hráli hosté power-play už nepřinesl změnu ve skóre a tak se Mladá Boleslav raduje z vyrovnání stavu série, která pokračuje v neděli na ústeckém ledě.

Branky a nahrávky: 31. Chaloupka (Pabiška), 37. Boháč (Pabiška, Žabka), 46. Pabiška (Vrbata, Žabka) - 34. Jan Kovář (P. Hořava), 48. Roubík (Alinč, Pojkar). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:2. Diváci: 3470. Stav série: 1:1.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, Benda, Lehikoinen - Bahenský, Divíšek, Matějovský - Vrbata, Plodek, Pabiška - Tvrdík, Štefanka, Macho - Lenc, Hrdel, Boháč. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Ústí nad Labem: Francouz - Němeček, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Vobořil, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Jan Kovář, Alinč, Sklenička - Čurilla, Pajič, Diviš - Kloz, R. Hanzl, Handlovský. Trenéři: Rosol a Skrbek.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít