Hokejisté nestačili na Finsko, EHT tak nevyhrají

Čeští hokejisté prohráli ve druhém utkání na Švédských hokejových hrách s Finskem 1:4. Národní tým v utkání dlouho vedl po brance Voráčka, soupeř ale třemi brankami ve třetí třetině zápas otočil. Češi tak porážkou ztratili šanci na celkové vítězství v sérii Euro Hockey Tour.

Euro Hockey Tour

Euro Hockey Tour | Foto: Archiv ČRo

Česká republika - Finsko 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Jediná česká branka padla už v šesté minutě. Při přesilové hře vystřelil od modré čáry Rachůnek, puk tečoval Gřegořek a těsně před brankářem Säterim bruslí také Voráček. Sudí ale gól po dohodě s videorozhodčím uznali.

00:00 / 00:00

Reportér Pavel Petr viděl duel Česká republika - Finsko

Finové se ale dostali s vývojem duelu do tlaku a ve čtyřiatřicáté minutě srovnali. České obraně unikl Hartikainen a blafákem protlačil puk přes Vokouna. Ten navíc podržel mužstvo při početní výhodě soupeře pět na tři, jednou mu pomohla tyč.

Zlom nastal v osmačtyřicáté minutě, kdy poslal Seveřany do vedení Salmela. Vokoun jeho ránu od modré neviděl. ,,Mně to proletělo přesně mezi rukou a tělem, byla to rutinní střela od modré." kál se po zápase.

V duchu nedáš - dostaneš přidali i třetí gól. Voráček při Philstromově vyloučení branku netrefil a Finové v třiapadesáté minutě trestali. Na konečný stav upravil po přesném pasu Kontioly Kapanen.

Chyby v soubojích

,,Já bych neřekl, že se na to někdo vykašlal, ale byly tam drobnosti a od nich se musí začít. Například když je situace jeden na jednoho, tak pokud vám hráč souboj na mantinelu neuhraje, tak proti tomu nemůžete hrát, " našel nedostatky ve hře asistent trenéra Josef Jandač.

,,Třeba při čtvrtém gólu se jeden hráč prosadil přes čtyři osobní souboje a všechny vyhrál. Proti tomu není obrana," posteskl si Jandač.

Asistent trenéra Josef Jandač o chybách ve hře

Ve druhém utkání porazilo Rusko Švédsko 4:2 a v pro triumf v Euro Hockey Tour musí získat v zítřejším utkání s českým týmem o bíd více než Finsko proti Švédsku. Češi tak skončí na Švédských hrách nejlépe druzí, v konečné tabulce EHT budou jistě třetí. S Ruskem hrají v neděli od poledne.

Branky a nahrávky: 6. Voráček (Gřegořek, Rachůnek) - 34. Hartikainen (Mikael Granlund, Lehterä), 48. Salmela (Kuukka, Aaltonen), 53. Kontiola (S. Kapanen, Hytönen), 57. S. Kapanen (Kontiola, Aaltonen). Rozhodčí: Lärking, Sjöberg - Käck, Sabelström (všichni Švéd.). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 3000.