Hokejisté nevyužili závěrečný tlak. V přípravě na Světový pohár podlehli Rusku 3:4

Od neděle jsou pohromadě, po pěti dnech absolvovali první ostrý test. Hokejová reprezentace sice v petrohradské hale Jubilejnyj vedla brankou Kempného, jenže sborná třemi góly zápas otočila i přes závěrečný český tlak uhájila vítězství 4:3.

První přípravný zápas těsně vyhráli Rusové

První přípravný zápas těsně vyhráli Rusové | Zdroj: ČTK

Po krátkém zdržení úvodního buly se sborná okamžitě dostala do šance, jenže proti Panarinovi se dokázal Petr Mrázek přesunout a skóre otevřeli Češi. Milan Michálek s Vladimírem Sobotkou zabojovali u mantinelu a dostali puk až na modrou čáru. Tam se do něj opřel Michal Kempný, propálil brankáře Bobrovského a oslavil tak své dnešní 26. narozeniny.

Vedení držel tým trenéra Jandače téměř do konce první třetiny přes sílící domácí tlak. Až v čase 18:29 si odražený puk našel Artěmij Panarin a Mrázek na jeho střelu přes čtyři hráče před sebou neviděl.

Po změně stran už led patřil domácím. Po pěti minutách se přesně pod břevno trefil Vladimir Tarasenko, o tři minuty později se po nevyužité české přesilovce prosadil z dorážky i Nikita Kučerova a zvýšil už na 3:1.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupil český tým tlakem a tyčkou Radka Faksy, Bobrovského překonal až jeho vlastní obránce Marčenko po akci Hanzala. Rusům ale téměř okamžitě vrátil dvougólové vedení Jevgenij Dadnov.

Důraz před brankou se přesto vyplatil ještě jednou. Polákova rána od modré čáry se odrazila do branky a tři minuty před koncem panoval jednobrankový rozdíl. Hektickému závěru ale vládli brankáři. Mrázek zlikvidoval Dacjukův nájezd, Bobrovskij zase Plekancovu šanci. Ruský gólman uhlídal i českou power play a jistil domácí vítězství 4:3.

Druhý přípravný zápas před Světovým pohárem odehrají hokejisté v sobotu v pražské 02 areně. Soupeřem budou opět Rusové a čeští trenéři dopředu avizovali, že v brance bude tentokrát Michal Neuvirth.

Přípravný zápas hokejistů v Petrohradu před Světovým pohárem:
Rusko - ČR 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. Panarin (Šipačov, Dadonov), 26. Tarasenko (Kučerov, Markov), 29. Kučerov (Marčenko, Orlov), 49. Dadonov (Panarin, Šipačov) - 4. Kempný (Sobotka, M. Michálek), 47. Hanzal (Hemský, Kempný), 58. Plekanec (Polák, Palát). Rozhodčí: Dwyer (Kan.), Olenin - Lazarev (oba Rus.), Cormier (Kan.). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 6311.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít