Hokejisté New Jersey zůstávají ve hře o Stanleyův pohár

Hokejisté New Jersey odvrátili konec letošní sezony, když ve čtvrtém finále NHL porazili Los Angeles 3:1 a snížili stav série na 1:3. Vítěznou trefu si připsal Adam Henrique, jedním gólem se na vítězství Devils podílel i Patrik Eliáš. Páté utkání finále Stanley Cupu se hraje v noci ze soboty na neděli na ledě New Jersey.

New Jersey Devils  Ilya Kovalchuk (2nd R) celebrates with teammates Bryce Salvador (L), Andy Greene (2nd L) Zach Parise (C) as Los Angeles Kings Willie Mitchell (R) skates by after scoring an empty net goa in Game 4 of the NHL Stanley Cup, June 6, 2012

New Jersey Devils Ilya Kovalchuk (2nd R) celebrates with teammates Bryce Salvador (L), Andy Greene (2nd L) Zach Parise (C) as Los Angeles Kings Willie Mitchell (R) skates by after scoring an empty net goa in Game 4 of the NHL Stanley Cup, June 6, 2012 | Zdroj: Reuters

Teprve ve čtvrtém finálovém duelu se do sestavy New Jersey dostal také český útočník Petr Sýkora, který si připsal první vážnější šanci zápasu, když po přihrávce Patrika Eliáše zkoušel v přesilovce pozornost gólmana Jonathana Quicka, ale neuspěl.

Na druhé straně měl gólman hostí Martin Brodeur také co dělat, a v první části při něm dvakrát stálo i štěstí, když domácí střelci trefili jen tyčky brány. Gól nepřinesla ani druhá třetina utkání, ve které Devils vystřelili na Quickovu bránu jen třikrát. Kings měli šancí víc, ale hosty držel nad vodou Brodeur, který vynikl zejména při samostatném úniku Simona.

00:00 / 00:00

O čtvrtém finále Stanley Cupu mluvil moderátor Jan Pokorný s redaktorem Filipem Šedivým

Branky se diváci dočkali až takřka v polovině posledního dějství. Jako první se do střelecké listiny zapsal Patrik Eliáš, který bekhendem dorazil do odkryté brány střelu Bryce Salvadora. Jenomže už o minutu později bylo srovnáno, když Drew Doughty v přesilovce propálil Brodeura mezi betony.

Rozuzlení přinesla 56. minuta utkání, v níž vynikající přihrávku Davida Clarksona zužitkoval Adam Henrique a zvrátil výsledek na stranu Devils. Pojistku pro hosty přidal navíc v poslední minutě při power play domácích Ilja Kovalčuk.

Finále play off NHL - 4. zápas:

Los Angeles Kings - New Jersey Devils 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 49. Doughty (M. Richards, Kopitar) - 48. Eliáš (Salvador, Zubrus), 56. Henrique (Clarkson, Ponikarovskij), 60. Kovalčuk (A. Greene, Salvador). Rozhodčí: O'Rourke, Rooney - Morin, Racicot. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 20:24. Diváci: 18.867. Stav série: 3:1.

Los Angeles: Quick - Scuderi, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, M. Greene - Justin Williams, Kopitar, Brown - Penner, M. Richards, J. Carter - Lewis, Stoll, King - J. Nolan, Fraser, Gagne. Trenér: Darryl Sutter.

New Jersey: Brodeur - Židlický, Salvador, Fayne, A. Greene, Volčenkov, Tallinder - Parise, Zajac, Kovalčuk - Sýkora, Eliáš, Zubrus - Clarkson, Henrique, Ponikarovskij - S. Bernier, R. Carter, S. Gionta. Trenér: Peter DeBoer.

Jan Pokorný, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít