Hokejisté New Yorku Rangers a Chícaga udrželi přední pozice v NHL

Hokejisté neworských Rangers a Chicaga potvrdili příslušnost ke špičce NHL. Rangers porazili Floridu 6:1 a ve Východní konferenci se posunuli na druhé místo bod za Philadelphii. Chicago zdolalo San Jose 3:2 v prodloužení a na Západě jim také patří druhá pozice.

Souboj útočníka Chicaga Jonathana Toewse (v červeném) s českým hokejistou San Jose Martinem Havlátem | Zdroj: ČTK

Rangers rozhodli o vítězství ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:0. Hvězdou duelu byl útočník Derek Stepan, který dva góly dal a na jeden přihrál. Obě mužstva nastoupila k třetímu duelu ve čtyřech dnech, s náročným program se evidentně lépe vyrovnali Rangers. Ve Východní konferenci jim patří druhé místo, v celé NHL jsou třetí. Soupeř z Floridy zase vede i přes vysokou porážku Jihovýchodní divizi. Útočník Floridy a nejproduktivnější český hráč v soutěži Tomáš Fleischmann po čtyřech zápasech nebodoval.

V Západní konferenci patří druhé místo Chicagu, lepší je pouze Minnesota. Blackhawks zdolali San Jose 3:2 v prodloužení, i když v utkání dvakrát prohrávali. V 59. minutě ale vyrovnal Brunnette a 34 sekund před koncem nastaveného času rozhodl Patrick Sharp, který tak nejlepším možným způsobem oslavil páteční narození dcery Madelyn Grace. Dvě gólové asistence si připsal slovenský útočník Marian Hossa.

00:00 / 00:00

Slovenský útočník Chicaga Marian Hossa hodnotí duel proti San Jose

"Nezačali jsme vůbec dobře, v poslední době se nám začátky doma moc nedaří, nevím proč. Minutu před koncem jsme naštěstí vyrovnali a Sharpy zase rozhodl v prodloužení. Máme dva body, což je vynikající, ale nejsme spokojeni se začátkem," zhodnotil zápas Hossa.

Chicago - San Jose 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 28. Kruger, 59. Brunette, 65. Sharp - 17. McGinn, 30. Braun. Střely na branku: 34:37. Diváci: 21.456

New York Rangers - Florida 6:1 (2:1, 4:0, 0:0)

Branky: 26. a 38. Stepan, 12. B. Richards, 18. Anisimov, 31. Eminger, 37. Gáborík - 19. Gudbranson. Střely na branku: 33:21. Diváci: 18.200

Alena Benešová, Marian Hajda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít