Hokejisté Pardubic deklasovali Liberec a od finále je dělí jediná výhra

Hokejistům Pardubic chybí jediná výhra od postupu do finále play off. V pátém duelu deklasovali Liberec 8:1 a vedou 3:2 na zápasy. Východočeši rozhodli o vysokém vítězství už v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Šesté utkání se hraje v úterý v Liberci.

Pardubičtí hokejisté Petr Koukal, Jan Kolář I a Jan Kolář II slaví jeden z gólů do sítě Liberce | Zdroj: ČTK

Pardubice začaly náporem hned od začátku zápasu, ale gólman Pinc zlikvidoval šanci útočníka Koláře z třetí minuty i možnost obránce Koláře z osmé minuty. O čtyři minuty později už se domácí dočkali: první pardubickou přesilovku v zápase využil Koukal.

Parudubicím skvěle vyšel závěr první třetiny. Nejpve využil další početní výhodu Somík, o 27 sekund později zvýšil na 3:0 druhým gólem v utkání Koukal a čtvrtou ránu zasadil Bílým Tygrům Radil. To už byl v brance Liberce Vošvrda, který po třetím inkasovaném gólu nahradil Pince. Koukal mohl navíc zaznamenat hattrick, jeho velkou šanci v pardubickém oslabení ale Vošvrda zneškodnil.

Pardubice pokračovaly ve střeleckém koncertu i ve druhé části. Ve 23. minutě zvýšil na 5:0 Rákos. Bílí Tygři se čestného úspěchu dočkali ve 30. minutě, kdy skóroval Víšek. Na konci prostřední třetiny hráli domácí v pěti proti třem a Píša, který se do sestavy vrátil po dvouzápasovém trestu, dal šestý gól Pardubic.

Ve třetí třetině hosté přitvrdili, ale více šancí měli i nadále domácí. Ve 48. minutě pomohla Vošvrdovi tyč, v 55. minutě se ale prosadil svou druhou brankou v utkání Radil a v 57. minutě uzavřel na konečných 8:1 Semorád.

V závěru ještě dostal liberecký Štich za potyčku trest ve hře, což automaticky znamená absenci v následujícím duelu. Ten se hraje v úterý na severu Čech.

Semifinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 8:1 (4:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Koukal (Starý, Kolář II), 18. Somík (Bartek), 18. Koukal (Kolář I), 19. Radil (Benák, Kousal), 23. Rákos (T. Zohorna, Kolář II), 38. Píša (Bartek, Somík), 55. Radil (Kousal, Kolář II), 57. Semorád (T. Zohorna) - 30. Víšek (Ulrych). Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9, navíc Štich (Liberec) 5 min. a do konce utkání (trest ve hře). Využití: 3:0. Diváci: 10.050 (vyprodáno). Stav série: 3:2

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Semorád, T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele, od 41. navíc Markovič. Trenéři: Hynek a Lubina.

Liberec: Pinc (18. Vošvrda) - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Roth, Holub, Ulrych, Štich - Bárta, P. Nedvěd, Bartovič - Bulíř, T. Urban, Vantuch - Klimenta, Vak, Víšek - L. Krejčík, Bortňák, Špaček. Trenéři: Kalous a Pešán