Hokejisté Pardubic porazili na turnaji Red Bulls Salute Plzeň 5:3

V duelu o konečné páté místo porazili na turnaji Red Bulls Salute hokejisté Pardubic Plzeň 5:3. Stali se tak nejlepším českým týmem letošního ročníku European Trophy, která vyvrcholila právě turnajem v Rakousku. České Budějovice podlehly Frölundě 2:4 a skončily osmé.

Hokejisté Pardubic slaví vítězství ve druhém čtvrtfinálovém utkání na ledě Zlína | Zdroj: ČTK

Plzeň se v rámci turnaje utkala už podruhé s celkem, který zná z české extraligy, ovšem na rozdíl od soboty, kdy slavila vítězství nad Českými Budějovicemi, musela tentokrát překousnout porážku.

Pardubice šly do vedení v 17. Minutě, a to dokonce v oslabení tří proti pěti Koukal. Vyrovnání ale přišlo v pokračující přesilovce z hole Pituleho. Pardubicím vrátil vedení ještě do konce první třetiny Borer.

Rozhodující momenty přišly ve druhé třetině, kdy východočeský tým skóroval třikrát během pěti minut a Plzeň už se zmohla jen na korigování výsledku prostřednictvím Kováře s Mrňou.

Třetí skončila na turnaji Lulea, která porazila Linköping 3:2 v prodloužení. Dres poraženého celku oblékají Jan Hlaváč a Jaroslav Hlinka, který v utkání zaznamenal jednu branku.

Red Bulls Salute, finálový turnaj hokejové European Trophy (Salcburk) - o 5. místo:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Plzeň 1929 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Koukal, 20. Borer (Starý), 33. T. Zohorna (Kolář II, Starý), 34. Šagát (Borer), 38. T. Zohorna (Semorád, Benák) - 18. Pitule (Vykoukal, Marušák), 48. Jan Kovář (Kinrade), 49. Mrňa (Dresler, Mazanec). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek (ČR) - Siegel, Hofstätter (oba Rak.). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 300.

Pardubice: Koutský - V. Kočí, Píša, Borer, Sičák, Kolář II, Benák, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Buchtele, Kousal, Šagát - Půhoný, T. Zohorna, Nahodil - Semorád, Somík. Trenéři: Hynek a Lubina.

Plzeň: A. Svoboda (21. Mazanec) - Kaberle, Vykoukal, St. Pierre, Marušák, Kinrade, Dresler, Dan Růžička, Ruprecht - Stránský, Jan Kovář, Pletka - Michal Dvořák, Pitule, Johnson - Andrašovský, P. Sedláček, D. Kubalík - Mrňa, M. Heřman, Petruška. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít