Hokejisté Pardubic prohráli popáté za sebou. Třinec zdolal v prodloužení Zlín

Všech 14 týmů hokejové Tipsport extraligy zasáhlo v neděli do programu 48. kola. Další porážku utrpěly Pardubice, které před vlastními diváky nestačily na Mladou Boleslav. Plný počet bodů doma nezískal ani Třinec, když Oceláři porazili Zlín až v prodloužení.

Zápas Třince a Zlína byl po 60 minutách nerozhodný

Zápas Třince a Zlína byl po 60 minutách nerozhodný | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Už pátou porážku v řadě utrpěly Pardubice. Východočeši tentokrát na vlastním ledě jasně podlehli Mladé Boleslavi, která vybojovala vítězství 6:3.

Domácí šli sice po gólu Tomáše Rolinka do brzkého vedení, ale poté dávali branky především hosté. Hráči Bruslařského klubu o tříbodové výhře rozhodli během prostřední třetiny, ve které vstřelili čtyři branky.

O dvě z nich se postaral Lukáš Pabiška, jenž tak dvojnásobil počet svých střeleckých zápisů v probíhající sezoně.

Až prodloužení muselo určit vítěze v zápasu mezi Třincem a Zlínem. Favorizovaní Oceláři vedli od 6. minuty po gólu Marosze, ale ve 25. minutě srovnal hostující David Ostřížek.

Za stavu 1:1 došlo na prodloužení. V něm bod navíc Ocelářům vystřelil americký útočník Cory Kane.

Litvínov měl v zápase proti Karlovým Varům herně o něco navrch, ale o výhru se musel dlouho strachovat. Energie se totiž v první třetině ujala vedení a držela ho až do 33. minuty.

Favorizovaní domácí však posléze vyrovnali a ve 46. minutě obrat dovršil Viktor Hübl. Z tříbodové výhry se ale Litvínov netěšil, protože Energie dokázala v 50. minutě srovnat na 2:2.

V prodloužení si však Litvínov spravil díky gólu Filipa Pavlíka chuť a oslavil pátou výhru v posledních šesti zápasech. Verva si zásluhou toho upevnila pátou příčku v tabulce, zatímco Karlovy Vary zůstávají poslední.

Naopak první je i nadále Liberec. Ten v neděli na vlastním ledě přehrál Hradec Králově v poměru 2:1, díky čemuž má v tabulce už 99 bodů.

Obhájci titulu o svém dalším vítězství rozhodli už v první třetině, kdy vstřelili oba své góly. V polovině zápasu sice Richard Jarůšek snížil na rozdíl jediné branky, ale srovnání se už Východočeši nedočkali.

Jednoznačné vítězství ve vlastní aréně získala Plzeň, když porazila Vítkovice 6:2. Hlavní zásluhu na tom měl především Miroslav Indrák, jenž se prezentoval třemi góly a jednou nahrávkou.

Výhra Západočechů přitom mohla být ještě vyšší, to by ale musel Dominik Kubalík ve 21. minutě proměnit trestné střílení.

O čtyři branky zvítězila v neděli i Sparta, která si v O2 Aréně poradila s Kometou 4:0. Pražané položili základy svého úspěchu už v první třetině, po níž vedli 2:0.

V závěrečné třetině pak Sparta přidala ještě dva góly a dokráčela k jasnému triumfu. Startující gólman Sparty Tomáš Pöpperle si však nulu nepřipsal, protože byl po faulu holí ve 37. minutě vyloučen do konce zápasu. V brankovišti ho pak nahradil Filip Novotný.

Duel mezi Olomoucí a Chomutovem nabídl jediný gól. V jedenácté minutě zápasu se o něj postaral Roman Vlach, který tímto zajistil Hanákům tři body.

V brance olomouckého celku, který si díky výhře polepšil na jedenáctou příčku v tabulce, čisté konto zaznamenal slovenský gólman Branislav Konrád.

48. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 3:6 (1:1, 0:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Rolinek (P. Sýkora), 56. Bárta, 57. Rolinek (P. Sýkora, Trončinský) - 10. Klepiš, 15. Kučný, 26. L. Pabiška (Pospíšil, Maxwell), 31. L. Pabiška (Vampola), 35. Pacovský (Musil, Lenc), 60. Urban. Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6114.

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Marosz (Dravecký, Hrňa), 62. Kane (Marosz, Linhart) - 25. Ostřížek (Matějíček). Rozhodčí: Kubičík, Pražák - Polonyi, Zíka. Vyloučení: 4:6, navíc Bukarts (Zlín) 10 minut. Bez využití. Diváci: 4686.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Vantuch (Svačina, Bartovič), 18. Mojžíš (Svačina, Vantuch) - 28. Jarůšek (Newton, Štajnoch). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Hodek - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 6771.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 33. J. Černý (F. Pavlík, V. Hübl), 36. V. Hübl (Sörvik, R. Hanzl), 61. F. Pavlík (R. Hanzl, J. Černý) - 12. Flek (T. Rachůnek, Gríger), 50. Mikulík (Gríger, T. Rachůnek). Rozhodčí: Pešina, Bejček - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 6:6, navíc Gríger (K. Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5085.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Stach (D. Kubalík, Indrák), 31. D. Sklenička (Moravčík, Stach), 36. Indrák, 44. Indrák (Stach, Lev), 45. M. Procházka, 47. Indrák (Preisinger, Stach) - 15. P. Zdráhal (Kolouch). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9, navíc Preisinger (Plzeň) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4234.

Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Pech (J. Hlinka, Mikuš), 13. Pech (Forman, Kumstát), 46. Forman (Kalina, Piskáček), 51. Klimek (Řepík, J. Hlinka). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hejduk - Špůr, Lhotský. Vyloučení: 4:5, navíc Pöpperle (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 11.974.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 11. Roman Vlach (Rašner, J. Galvas). Rozhodčí: R. Čech, Polák - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 4174.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít