Hokejisté Pardubic vyrovnali stav finálové série play-off na 2:2

Za stavu 2:2 na zápasy se bude přesouvat finálová série play off hokejové extraligy z Brna do Pardubic. Východočeši totiž dnes v Kajot aréně zdolali domácí Kometu 2:1 po samostatných nájezdech. Ten rozhodující totiž proměnil hostující kapitán Petr Koukal.

Pardubický kapitán Petr Koukal překonává brněnského gólmana Jiřího Trvaje.

Pardubický kapitán Petr Koukal překonává brněnského gólmana Jiřího Trvaje. | Zdroj: ČTK

Vyprodaná hala v Brně si musela na úvodní branku počkat až do 46. minuty, kdy překonal hostujícího gólmana Martina Růžičku brněnský Balej. Vyrovnání přišlo 5 minut před koncem normální hrací doby.

Trvajovu neprůstřelnost v brance Komety zlomil až po nenápadně vypadající akci Bartek. Zaskočené domácí hokejisty i brněnské publikum mohl vzápětí zcela zmrazit Cetkovský, ve dvou velkých šancích v krátkém sledu ale selhal.

I v prodloužení měli blíž ke vstřelení rozhodující branky Pardubice, ale Trvaje už nepřekonali. A tak došlo na samostatné nájezdy, ve kterých přepustil brněnskou svatyni Trvaj finskému kolegovi Sasu Hovimu.

Toho překonal gólem Tomáš Zohorna, ale Němec parádně vyrovnal. Hovi neuspěl ani proti Kolářovi a Balej nedal. Koukalovi vzápětí čelil již Trvaj, ale ani on nezabránil puku v cestě za brankovou čáru.

Finále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 46. Balej (Čermák, Vašíček) - 55. Bartek (T. Zohorna), rozhodující sam. nájezd Kolář I. Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bláha, Bádal. Vyloučení: 7:4, navíc Kolář I (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Brno: Trvaj (na 1. a 2. nájezd Hovi) - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Polodna - Balej, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Koreis, H. Zohorna - V. Němec, Švaňhal, Haluza. Trenéři: Venera a Oslizlo
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - Semorád, Cetkovský, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít