Hokejisté Philadelphie vyhráli na Floridě, Fleischmannův gól nepomohl

Hokejista Tomáš Fleischmann dal svůj šestý gól v letošní sezóně NHL. Floridě ale k výhře nestačil, Panteři prohráli na vlastním ledě s Philadelphií 2:3. Na výhře Flyers se jednou asistencí podílel Jakub Voráček, Jaromír Jágr podruhé za sebou nebodoval.

Slovenský hokejista Chicaga Marian Hossa (číslo 81) v souboji s Edmontonem

Slovenský hokejista Chicaga Marian Hossa (číslo 81) v souboji s Edmontonem | Zdroj: Reuters

Philadelphia se dostala do vedení na konci první třetiny, kdy se trefil Briere. Ve 27. minutě přihrál Voráček Coburnovi, který dal svůj první letošní gól. O čtyři minuty později se domácím díky trefě Dadonova podařilo snížit. Na začátku třetí třetiny měli Panteři velkou šanci vyrovnat, když hráli 40 sekund přesilovku pět na tři. Tu ale nevyužili, naopak při hře pět na čtyři inkasovali. Read proměnil trestné střílení a zvýšil na 3:1. Domácím se podařilo snížit díky Fleischmannovi, ale jeho gól osm sekund před koncem přišel pozdě.

Chicago porazilo Edmonton 6:3, když po dvou gólech dali kapitán Jonathan Toews a obránce Steve Montador. Dvě gólové přihrávky si připsal slovenský útočník Marián Hossa. Blackhawks jsou na prvním místě NHL, nemusí je tedy tolik mrzet, že se jim zatím nedaří v přesilovkách.

00:00 / 00:00

Slovenský útočník Chicaga Marián Hossa po utkání s Edmontonem

"To je ten lepší případ, že vyhráváme, i když se nám nedaří přesilovky. Musíme se zlepšit, je to hodně důležité. Proti Edmontonu jsme hráli dobře, akorát jsme trochu zaspali při druhém nebo třetím gólu, ale náskok jsme nakonec udrželi. Teď se nám daří a musíme v tom pokračovat," řekl po utkání Marián Hossa.

Florida - Philadelphia 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 31. Dadonov, 60. Fleischmann - 17. Briere, 27. Coburn (Voráček), 45. Read z trestného střílení. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15.215

Chicago - Edmonton 6:3 (3:1, 2:2, 1:0)

Branky: 5. a 21. Toews, 6. a 17. Montador, 28. Keith, 59. Carcillo - 12. Smyth, 27. Eberle, 40. Horcoff. Střely na branku: 35:23. Diváci: 21.110

Anaheim - Minnesota 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Branky: 23. a 60. Fowler - 7. Brodziak, 17. Cullen, 20. Spurgeon. Střely na branku: 34:26. Diváci: 13.803

Vancouver - New York Islanders 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 2. Rome, 21. H. Sedin, 43. Hodgson, 57. Booth - 36. Moulson. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18.860

Alena Benešová, Marian Hajda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít