Hokejisté Phoenixu jsou v NHL krok od postupu do finále konference

Hokejisté Phoenixu vyhráli ve druhém kole play-off NHL nad Nashvillem 1:0 a v sérii vedou už 3:1. O jedinou branku utkání se postaral už v 15. minutě Shane Doan. V pondělí tak mohou Coyotes postoupit do finále Západní konference.

Phoenix Coyotes defenseman Rostislav Klesla (16) and Phoenix Coyotes center Antoine Vermette (50) watch a shot from teammate Phoenix Coyotes right wing Shane Doan  (19) get past Nashville Predators goalie Pekka Rinne

Phoenix Coyotes defenseman Rostislav Klesla (16) and Phoenix Coyotes center Antoine Vermette (50) watch a shot from teammate Phoenix Coyotes right wing Shane Doan (19) get past Nashville Predators goalie Pekka Rinne | Zdroj: Reuters

Velký podíl na výhře Phoenixu měl gólman Mike Smith, který si připsal pětadvacet úspěšných zásahů a podruhé v letošním play-off vychytal čisté konto.

Hostující celek mohl mít po první třetině větší než jednobrankový náskok, ale zahodil spoustu vyložených šancí. Ve druhém i třetím dějství už potom Phoenix jen bránil nejtěsnější náskok a na ledě byli aktivnější domácí hráči.

Proti nim ale stál vynikající Mike Smith v bráně Coyotes. Sedm minut před koncem třetí třetiny přitom Predators slavili vyrovnání, jenomže rozhodčí přerušil hru o chvíli dřív, než Nashville dotlačil puk za brankovou čáru. Verdikt hlavního sudího následně potvrdil i videorozhodčí.

V sestavě Nashvillu i tentokrát chyběli Alexandr Radulov a Andrej Kosticyn, které vedení klubu vyřadilo ze sestavy už před předchozím zápasem kvůli porušení týmových pravidel.