Hokejisté Pittsburghu deseti brankami odvrátili vyřazení z play-off

Nevídanou gólovou nadílku nabídlo čtvrté utkání prvního kola play-off NHL mezi hokejisty Philadelphie a Pittsburghu. Penguins rozdrtili Flyers na jejich ledě 10:3 a snížili stav v sérii na 1:3.

Pittsburgh Penguins' Jordan Staal (L) celebrates with teammate Zbynek Michalek after scoring on the Philadelphia Flyers during the first period in Game 4 of their NHL Eastern Conference quarterfinal playoff hockey series in Philadelphia | Zdroj: Reuters

O pořádnou porci branek se oba týmy postaraly už v první třetině. Hned ve 2. minutě se po přihrávce Jaromíra Jágra prosadil Giroux, už ve 4. minutě ale přišla odpověď z hole Malkina a v 9. minutě poslal hosty do vedení Niskänen.

Domácí se prosadili ještě dvakrát, a to v rozmezí pouhé minuty, když skórovali Timonen a Jakub Voráček. Jenomže Pittsburgh dokázal ještě v úvodním dějství skóre otočit, v 17. minutě srovnal stav Crosby a poté vrátil vedení na stranu Penguins Staal.

Rozhodující byla v utkání druhá třetina, ve kterého hostující hráči pětkrát překonali domácího gólmana, zatímco Philadelphia se neprosadila ani jednou. Jordan Staal v prostřední dvacetiminutovce dokonal hattrick, a bylo rozhodnuto.

Vyřazení hrozilo ještě včera také hokejistům Vancouveru, kteří ale dokázali na ledě Los Angles zvítězit 3:1, v sérii platí z hlediska vítěze základní části opačný poměr.

Do střeleckých statistik se včera zapsal Milan Michálek, který jednou brankou přispěl k vítězství Ottawy nad New Yorkem Rangers 3:2 v prodloužení, stav série je vyrovnaný 2:2. O výhře domácích rozhodl trefou v nastavení Kyle Turris.

Výsledky - 1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápasy:

Ottawa - New York Rangers 3:2 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)
Branky:28. M. Michálek, 38. Gončar, 63. Turris - 1. Stralman, 7. Callahan. Střely na branku: 31:33. Diváci: 20 340. Stav série: 2:2.

Philadelphia - Pittsburgh 3:10 (3:4, 0:5, 0:1)
Branky: 2. Giroux (Jágr), 16. Timonen, 16. Voráček - 18.,28. a37. J. Staal,4. a45. Malkin, 9. Niskänen, 17. Crosby, 24. Letang, 31. Sullivan, 35. Dupuis. Střely na branku: 25:36. Diváci: 20 172. Stav série: 3:1.

Západní konference - 4. zápas:

Los Angeles - Vancouver 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Kopitar - 25. Edler, 29. Bieksa, 46. H. Sedin. Střely na branku: 44:30. Diváci: 18 409. Stav série: 3:1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít