Hokejisté Plzně i Sparty v play-off vyhráli a vyrovnali své série

Po vítězství v Litvínově na nájezdy 4:3 vyrovnali hokejisté Plzně stav čtvrtfinálové série play-off na 2:2 na zápasy. První a pak rozhodující branku v nájezdech vstřelil Nicholas Johnson. Nájezdy rozhodly i o výhře Sparty 5:4 nad Třincem. Do baráže o extraligu už postoupila Olomouc.

Plzeňský brankář Marek Mazanec sleduje souboj mezi jeho spoluhráčem Davidem Havířem litvínovským Richardem Rapačem | Zdroj: ČTK

V první polovině utkání mezi Litvínovem a Plzní gól nepadl ani při mnoha početních převahách, a tak skóre otevřel až při stejném počtu hráčů na ledě ve 33. minutě po závaru před Mazancovou brankou se trefil Kubát. Ani ne za dvě minuty ale přišlo vyrovnání z hole plzeňského Johnsona.

Na další branku muselo 6550 diváků na stadionu Ivana Hlinky čekat až do třetího dějství. Na gól Hübla odpověděl Jan Kovář a ani ne za minutu šli Indiáni poprvé v utkání do vedení zásluhou Pletky. Litvínov ještě zvýšil obrátky a odměnou mu byla přesná přesilovková rána Lukeše.

Ani desetiminutové nastavení vítěze nepřineslo, a tak musely rozhodovat samostatné nájezdy. Zatímco domácí střelci žádný neproměnili, za Indiány se v roli úspěšných exekutorů představili Johnson a Kovář.

Třinec promarnil dvougólový náskok

Třinečtí v Holešovicích vlétli na soupeře a v 6. minutě už vedli dvougólovým rozdílem zásluhou Adamského a Hrňi, jenže pak snížil Forman a po 14 minutách už se po brance Pilaře začínalo zase od nuly.

Hned v úvodu druhé třetiny šli hosté opět do vedení. Adamský překvapil gólmana Melicherčíka, kterému propadl puk pod rukou. Na 3:3 srovnal při přesilovce po Tonově vybídnutí opět Pilař. V 50. minutě sice dokonal hattrick Adamský, ale Sparta to nezabalila a při závěrečné hře bez brankáře si díky Tonovi vynutila prodloužení.

I v něm oba týmy přečkaly přesilovou hru soupeře (hosté dokonce 3) a i zásluhou dobře chytajících brankářů došlo také na samostatné nájezdy. Po nich mohou být veselejší Pražané, protože v šesté sérii rozhodl Tenkrát.

Olomouc jde do baráže

Hokejisté Olomouce zvítězili ve čtvrtém semifinále play-off první ligy v Ústí nad Labem 2:0 a po výhře 4:0 na zápasy postoupili do baráže o extraligu. V druhé semifinálové sérii porazila Třebíč vítěze základní části Mladou Boleslav i podruhé doma a vyrovnala stav série na 2:2.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Kubát (Majdan), 47. Hübl (Majdan, Lukeš), 55. Lukeš (Kubát, Hübl) - 35. Johnson (Vampola), 51. Jan Kovář (Jiří Hanzlík), 52. Pletka (Kratěna, Jan Kovář), rozhodující nájezd Johnson. Rozhodčí: Lacina, Hribik - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 9:8, navíc Majdan (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 6550. Stav série: 2:2.

Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol
Plzeň: Mazanec - Mozík, St. Pierre, Slovák, Jiří Hanzlík, Boháč, Frolo - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Martin Straka, Vlasák - Petruška, Kašpařík, Hollweg - Vampola, Lev, P. Sedláček. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Forman (Bahenský), 14. Pilař (J. Hlinka, P. Ton), 30. Pilař (P. Ton), 60. P. Ton (Jar. Svoboda, Hunkes), rozhodující nájezd Tenkrát - 5. Adamský (Klimenta, Polanský), 6. Hrňa (Orsava, Zagrapan), 22. Adamský (Polanský, Klimenta), 50. Adamský (Klimenta, Polanský). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:9, navíc Tenkrát - Adamský oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 10 042. Stav série: 2:2

Sparta: Melicherčík - Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Milam, Jan Hanzlík - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Jar. Svoboda - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba
Třinec: Hamerlík - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít