Hokejisté Plzně porazili Karlovy Vary, Zlín uspěl proti Slavii v nájezdech

Hokejistům Plzně se na domácím ledě proti Karlovým Varům daří. V předehrávce 32. kola Tipsport extraligy porazili Energii 5:4 a zvítězili nad svým západočeským rivalem na vlastním kluzišti posedmé za sebou. V předehrávce 27. kola zdolal Zlín Slavii 4:3 po samostatných nájezdech. Domácí vedli po dvou třetinách o dva góly, Slavii se v závěru podařilo vyrovnat.

Karlovarský útočník Petr Kumstát dotírá na plzeňského brankáře Adama Svobodu

Karlovarský útočník Petr Kumstát dotírá na plzeňského brankáře Adama Svobodu | Zdroj: ČTK

Předehrávka 32. kola:

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 5:4 (2:3, 2:0, 1:1)

Zápas začal kvůli večernímu duelu fotbalistů Plzně v Lize mistrů už v 16 hodin, což se zřejmě podepsalo na nízké návštěvě. Domácí na svého soupeře vlétli a už v páté minutě vedli 2:0. Hosté se ale oklepali a mezi 10. a 13. minutou skóre třemi góly otočili. V brance Plzně poté Mazance nahradil Svoboda.

Druhá třetina vyšla lépe Indiánům, kteří zasypali Salfického v brance Energie velkým množstvím střel. Hosté odolávali do 33. minuty, kdy vyrovnal Kratěna a o tři minuty později dostal Plzeň do vedení Duda. Ve třetí části se Vary snažily vyrovnat, což se jim podařilo díky Košťálovi ve 46. minutě. O dvě minuty nato rozhodl o výhře Plzně Kinrade.

Branky a nahrávky: 2. Pitule (Dvořák), 5. Johnson (Pitule, St. Pierre), 33. Kratěna (Martin Straka, Stránský), 36. Duda (M. Heřman, Pletka), 48. Kinrade (Pitule) - 10. Kumstát (Skuhravý), 12. Nosek (Pech, Skuhravý), 13. Skladaný (Mocek, Gawryletz), 46. Košťál (Skladaný). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Jindra, Pouzar. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 3642.

Plzeň: Mazanec (13. Svoboda) - Marušák, Jiří Hanzlík, Vykoukal, J. Jeřábek, Dan Růžička, St. Pierre, Kinrade - Duda, Martin Straka, Kratěna - Horna, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa (35. Petruška). Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Karlovy Vary: Salfický - Gawryletz, Gřegořek, Nosek, Gulaši, Přindiš, Mocek, Bombic, Gründling - Dej, Pech, Zaťovič - Kumstát, Skuhravý, Mikeska - Skladaný, Melenovský, Košťál - Zucker, Kupec, Kuběna. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický

Předehrávka 27. kola:

PSG Zlín - HC Slavia Praha 4:3 po sam nájezdech (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0)

Zlín vstoupil do zápasu stejně dobře jako Plzeň a díky dvěma gólům Vlacha vedl už po šesti minutách 2:0. Po bezgólové druhé třetině se Slavii vydařil vstup do té třetí, když snížil Krejčík. Hned za tři minuty ale vrátil domácím dvoubrankové vedení Ondráček. Ani to ale Zlínu na vítězství po 60 minutách nestačilo. Ve 47. minutě nejprve Kůrka snížil a tři minuty před třetí sirénou vyrovnal Kadlec.

V závěru prodloužení hrála Slavia přesilovku, ale neúspěšně, a tak musely rozhodnout nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí, rozhodující nájezd proměnil Leška.

Branky a nahrávky: 4. Vlach (Kubiš), 6. Vlach (Ondráček, Tesařík), 46. Ondráček (Lučka), rozhodující sam. nájezd Leška - 43. Krejčík (Krenželok), 47. Kůrka (Alinč, Vašíček), 57. Kadlec (Kůrka). Rozhodčí: Mikula, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3, navíc Sim (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 3521

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Tesařík, Řezníček, Zámorský, Lučka - Holík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, O. Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Fořt, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek

Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík - Kůrka, Alinč, Vondrka - Krenželok, Sim, T. Svoboda - Kalus, V. Růžička ml., Doležal - Micka, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek