Hokejisté Plzně porazili Spartu, Slavia podlehla Varům

Hokejisté Plzně porazili v dohrávce 27. kola Tipsport extraligy Spartu 5:2. Na druhém místě tabulky tak ztrácejí na vedoucí Pražany čtyři body. Sparta prohrála poprvé po pěti výhrách. V dohrávce 28. kola prohrála Slavia s posledními Karlovými Vary 2:4 a dál ztrácí v boji o desáté místo zaručující účast v předkole play off.

Hokejisté Plzně slaví výhru nad Spartou

Hokejisté Plzně slaví výhru nad Spartou | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Plzeň získala během jediného dne šest bodů. Nejprve jí vedení extraligy přiřklo tři body za kontumační výhru nad Třincem, večer už na ledě porazila vedoucí Spartu. Indiáni vedli po celou dobu utkání, v šesté minutě vedli už 2:0. V 15. minutě Sparta snížila a v závěru mohla i vyrovnat, ale proti byl brankář Svoboda, který předvedl výborný zákrok.

Ve druhé třetině se potřetí v zápase prosadil třetí útok Plzně a vrátil domácím dvougólový náskok. O ten Plzeň přišla 16 sekund před koncem druhé části. Domácí ale výborně vstoupili do třetí třetiny a ve 43. minutě zvýšili na 4:2. V závěrečných pěti minutách byli hosté často na trestné lavici, přesilovku pět na tři využil Hanzlík a dal na konečných 5:2.

Branky a nahrávky: 2. Andrašovský (Havlíček), 6. Havlíček (Andrašovský, Dvořák), 33. Dvořák (Andrašovský, St. Pierre), 43. Johnson (Pitule, Stránský), 59. Jiří Hanzlík (Marušák) - 15. Philipp (Pacovský), 40. Tenkrát (Broš, Milam). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8, navíc Philipp (Sparta) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5832

Plzeň: A. Svoboda - Vykoukal, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, Marušák, Kinrade, Dan Růžička - Vostřák, Martin Straka (17.-20. M. Heřman), Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Havlíček, Andrašovský - Stránský, Pitule, Johnson. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka

Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Kučný, Krstev, Philipp, Husák - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žálčík, Lapšanský, Forman, od 54. navíc Rubeš. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)

Slavii se vzdaluje účast v předkole play off. Po Pardubicích prohrála doma i s Karlovými Vary. V tabulce je stále dvanáctá, Karlovy Vary se jí přiblížily na rozdíl jediného bodu, stejně má i poslední Mladá Boleslav. Nový trenér Energie Vladimír Kýhos se tak dočkal vítězné premiéry.

Hostům vyšel úvod a už v páté minutě vedli, ve 14. minutě vyrovnal Kůrka. Druhá třetina příliš vzruchu nenabídla, ve třetí třetině se tempo hry přece jen zvýšilo. Ve 46. minutě se Energie dostala opět do vedení při signalizovaném vyloučení. Slavia se snažila vyrovnat, ale šest minut před koncem opět dostala gól. V poslední minutě se jí podařilo při power-play snížit, ale o výhře Karlových Varů rozhodl trefou do prázdné branky Kumstát.

Branky a nahrávky: 14. Kůrka (Vondrka, Alinč), 60. Vondrka (Micka, Kadlec) - 5. Pech (Gründling), 46. Gřegořek (Mocek, Dej), 54. Košťál (Kumstát), 60. Kumstát. Rozhodčí: Hribik, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2629

Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Šulc - Kůrka, Alinč, Vondrka - Micka, Krenželok, Kalus - P. Jelínek, V. Růžička ml., Tomica - Žejdl, Sklenář, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek

Karlovy Vary: Salfický - Mocek, Gulaši, Gřegořek, Gawryletz, Prošek, Grünling, Prošek - Dej, Skuhravý, Skladaný - Kumstát, Pech, Košťál - Zaťovič, Mikeska, Kotrla - Zucker, Vachovec, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický