Hokejisté Plzně se dostali do čela extraligové tabulky, Slavia otočila s Budějovicemi

Ve 13. kole hokejové Tipsport extraligy se v přímém souboji o první místo utkali hráči Plzně a Třince. Ten na západě Čech prohrál 2:4. V dalším duelu Slavia otočila nepříznivý stav s Českými Budějovicemi, vyhrála 4:1 a připsala si šesté vítězství z posledních osmi duelů.

13. kolo hokejové extraligy HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 19. října v Plzni. Radost hráčů Plzně z druhého gólu | Zdroj: ČTK

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Plzeň zvládla lépe souboj o první místo tabulky. O svém úspěchu rozhodli Západočeši už v první třetině, kterou díky Pletkovi, Kovářovi a Balejovi vyhráli 3:0. Hostům se podařilo dvakrát snížit na rozdíl dvou branek.

Nejprve dobře tečoval v 50. minutě střelu od modré Bonk a zařídil první gól svého týmu, a pak v posledních vteřinách dával na 2:4 Adamský. Čtvrtý gól Plzně zařídil ještě před Adamským Gulaš.

Domácí si tak po zásluze připisali všechny body a minimálně na víkend se po první čtvrtině soutěže stávají jejími lídry.

Branky a nahrávky: 4. Pletka (Balej), 11. Jan Kovář (J. Jeřábek, Pletka), 18. Balej (Ševc, Martin Straka), 50. Gulaš (Vlasák, Martin Straka) - 50. Bonk (Zíb), 60. Adamský. Rozhodčí: Hodek, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5713.

HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Bez zraněného Romana Červenky hrála v O2 areně Slavia proti Českým Budějovicím. Hvězda pražského celku je zraněná. To ale hráčům Vladimíra Růžičky nijak nevadilo. V páté minutě sice inkasovali z hole Červeného, jenže to bylo vše, na co se Jihočeši zmohli.

Od 29. minuty, kdy vyrovnal Hertl, se hra odehrávala tak, jak chtěli domácí. O další góly Slavie se postarali Sobotka, Růžička a v 59. minutě Žejdl. Slavia tak zvládla vyhrát pošesté z posledních osmi zápasů.

Branky a nahrávky: 29. Hertl (V. Růžička ml., Kuboš), 34. V. Sobotka (Pospíšil, Kadlec), 45. V. Růžička (Sklenář), 59. Žejdl (V. Růžička ml., Beňovič) - 5. Červený (Knotek, Suja). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 3379.