Hokejisté Plzně se posunuli na příčky zajišťující play off

Hokejisté Plzně porazili ve 42.kole Tipsport extraligy pražskou Spartu 2:0 a posunuli se na desáté místo, které by jim zaručovalo předkolo play off. Tabulku dál vede Třinec, který porazil Mladou Boleslav 5:2.

Tísněný Radek Duda dává gól do sparťanské branky

Tísněný Radek Duda dává gól do sparťanské branky | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Čekání na první branku zápasu trvalo pouze 80 vteřin. Radek Duda kroužil s hostujícím obráncem Hanzlíkem na zádech kolem branky Sparty, vyjel před ní a bekhendem protlačil kotouč na záda překvapeného Pöperleho. Když stejný hráč přidal na konci první části i druhou branku, vypracovali si Západočeši dostatečný náskok pro zisk tří bodů.

Branky a nahrávky: 2. Duda, 19. Duda (Dvořák, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8, navíc M. Heřman (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7913.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

Středočeši se na ledě lídra tabulku ještě pořádně nerozkoukali a už prohrávali 0:1. Po 28 vteřinách otevřel skóre Květoň. Oceláři pokračovali ve výborném vstupu do utkání a do konce první dvacetiminutovky přidali další tři branky a prakticky rozhodli o osudu utkání.

Branky a nahrávky: 1. D. Květoň (Seman), 7. M. Růžička (Polanský), 8. Polák (Seman, Bonk), 12. Peterek, 40. Peterek (Hudec) - 38. Tvrdík (Bahenský), 44. Hyka (Hay, Gajovský). Rozhodčí: Mikula, Minář - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 2786.

HC Benzina Litvínov - HC Kometa Brno 1:7 (0:3, 0:2, 1:2)

Litvínov začal duel s Kometou bojovně a připsal si první dvě střely utkání. Ty ale pokryl spolehlivý Sasu Hovi a naopak udeřilo na druhé straně. Brno ukázalo svému soupeři, jak proměňovat šance. Po dvou třetinách vedla Kometa 5:0, až v úvodu třetího dějství se dokázal za domácí prosadit Stříteský, ale na zvrat už neměla Benzina síly ani čas.

Branky a nahrávky: 41. Stříteský (Černý) - 9. Brabenec (Huml), 14. Dlouhý (Huml), 17. Mojžíš (Huml), 31. Bičánek (R. Hruška), 38. Veselý (Kvapil, Bičánek), 54. Širokovs (R. Procházka, Stehlík), 59. R. Hruška (Bičánek, Erat). Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:6, navíc Jánský (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4216.

PSG Zlín - HC Vagnerplast Kladno 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Kladenští měli v úvodu několik dobrých příležitostí ke skórování, ale znovu doplatili na mizernou koncovku. Berani postupně převzali otěže utkání do vlastních rukou a od druhé části přetavili aktivitu i do skóre. Ve chvíli, kdy získali dvoubrankový náskok, v pohodě dokráčeli k vítězství.

Branky a nahrávky: 21. Švrček (Galvas, Důras), 33. Důras z trest. střílení, 51. T. Sýkora (Řezníček). Rozhodčí: Hodek, Souček - Jílek, Jindra. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 3984.

HC Mountfield České Budějovice - HC Slavia Praha 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Domácím vyšel vstup do druhé třetiny. Do té doby mírně aktivnější hosté totiž zapomněli při přesilovce na zadní vrátka a nechali pláchnout Gulaše. Jihočeský hráč neměl problémy se zakončením, poslal domácí do vedení a navíc přinesl klid na hole hráčů Mountfieldu. Ten ještě do konce prostřední části dokázal navýšit v přesilovkách náskok na tříbrankový a rozhodl o zisku všech bodů.

Branky a nahrávky: 26. Gulaš (Langhammer), 29. Kašpařík (Mikeska), 38. Martynek (Vydarený). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8, navíc trenér Růžička st. (Slavia) do konce zápasu. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5603.

HC Energie Karlovy Vary - HC Eaton Pardubice 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Jestliže i na ostatních stadionech padaly branky velmi brzy, pak v Karlových Varech byli hráči nejrychlejší. Časomíra ukrojila ze zápasu pouze 22 vteřin, když Václav Skuhravý rozjásal domácí tribuny. Pardubice ale dokázali do konce první třetiny vyrovnat. Na druhou branku Energie,kterou dal v úvodu druhé třetiny Dej, už ale Eaton nenašel odpověď, naopak domácí ještě góly přidali a po výprasku v Liberci udobřili fanoušky.

Branky a nahrávky: 1. Skuhravý (Kumstát), 23. Dej (Zaťovič), 50. Skladaný (T. Klíma, Kuběna), 51. Kumstát (Dobroň) - 9. Špirko (Mezei, Starý). Rozhodčí: Lacina, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:8, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2839.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Liberec a Vítkovice dělil před zápasem v tabulce pouze jediný bod a vyrovnaná bitva byla vidět i na ledě. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. První se ujali vedení domácí,pak sice dokázali ostravští vývoj skóre převážit na svou stranu, ale Bílí Tygři se v úvodu třetí třetiny znovu ujali vedení, které už do konce nepustili. Liberec se tak posunul na druhé místo v tabulce.

Branky a nahrávky: 5. Bartovič (Hunkes, M. Hořava), 36. Klimenta (Vak, Čakajík), 42. Vak (Víšek), 48. Hunkes (M. Hořava, Nedvěd) - 9. J. Sýkora (Strapáč, Svačina), 25. Pohl (Klimek, Vrána). Rozhodčí: Hribik, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4, navíc Burger 10 min. a Malík (oba Vítkovice) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4763.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít