Hokejisté Plzně si upevnili vedení. Kladnu nepomohly v Litvínově dva góly Jágra

Hokejisté Zlína prohráli poprvé po devíti zápasech Tipsport extraligy na ledě soupeře. Ve 25. kole podlehli v Plzni domácí Škodě 2:4. Plzeň si díky výhře upevnila první místo v tabulce. Jaromír Jágr si v duelu v Litvínově připsal tři body za dva góly a asistenci, jeho Kladno ale prohrálo 3:5.

Hokejisté Sparty vyhráli ve 25. kole Tipsport extraligy v Pardubicích

Hokejisté Sparty vyhráli ve 25. kole Tipsport extraligy v Pardubicích | Zdroj: ČTK

Pod trenérem Josefem Jandačem se zvedla Sparta, což potvrdila výhrou v Pardubicích 4:2 a dostala se už na desáté místo. Druhá je brněnská Kometa po výhře nad posledním Libercem 7:3. Nevídanou kanodádu předvedla karlovarská Energie, která deklasovala České Budějovice 8:0.

Chomutov schytal podruhé za sebou pětibrankový příděl, po domácí porážce se Slavií 1:5 prohráli Piráti ve Vítkovicích 0:5. Slávisté uspěli na ledě Třince, kde díky gólu Bednáře z 59. minuty zvítězili 2:1.

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

V brance Plzně se objevil Marek Mazanec, který nahradil Tukku Raska. Finský brankář odletěl zpět do zámoří. Hosté vedli od 12. minuty po gólu Balaštíka, domácí se snažili vyrovnat, ale naráželi na výborného Sedláčka. Hosté využívali otevřené plzeňské obrany k rychlým brejkům, jeden takový Leška v polovině duelu neproměnil.

Za tři minuty už se radovali domácí, když Balej dorazil do branky sražené nahození Kováře, což potvrdil i videorozhodčí. Škodě vyšel vstup do třetí třetiny, kdy dostal Plzeň do vedení Gulaš. Domácí hráli v závěru ustrašeně, ale v době největšího zlínského náporu zvýšil Gulaš na 3:1. Definitivní pojistku na výhru dal v 54. minutě kapitán Straka. Okál už stihl tři minuty před koncem jen snížit.

Branky a nahrávky: 34. Balej (Jan Kovář, Kratěna), 43. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 51. Gulaš (Vlasák, Marušák), 54. Martin Straka (Gulaš) - 12. Balaštík (Leška, Köhler), 57. Okál (Melenovský, Matějíček). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5658

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 8:0 (2:0, 5:0, 1:0)

Energii vyšel skvěle úvod zápasu, ve třetí minutě vedla 2:0, první gól dal Nosek už po 15 sekundách. Druhá třetina vyšla domácím skvěle, dali v ní pět branek. Hosté vývoj duelu psychicky neunášeli, po hrubém nájezdu Michálka do brankáře Závorky se strhla hromadná bitka.

V 54. minutě dal poslední gól Kumstát, který proměnil trestné střílení. V zápase jeli domácí celkem tři, předtím ale právě Kumstát a také Zucker neuspěli. Energie se tak postarala o nejvyšší výhru sezony, osm gólů dalo osm různých hráčů.

Branky a nahrávky: 1. D. Nosek (Kumstát, Zaťovič), 3. Pech (Kumstát), 26. J. Doležal (V. Polák, Vachovec), 31. Zucker (Gulaši), 32. Vachovec (J. Doležal, J. Drtina), 34. V. Polák, 37. Skladaný (Košťál, Kloz), 54. Kumstát z trestného střílení. Rozhodčí: Lacina, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:12, navíc M. Michálek 10 min., Prokop (oba České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 3138

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Sparta vyhrála pátý ze šesti zápasů pod novým koučem Jandačem, nový trenér Pardubic Mojmír Trličík naopak svůj tým nenastartoval, Východočeši prohráli v letošní sezoně doma už podeváté. Domácí přitom od druhé minuty vedli, druhou třetinu ale nezvládli a dvakrát v ní inkasovali, ve 40. minutě od Ivana Rachůnka dokonce ve vlastním oslabení.

Ve 47. minutě navíc Pražané využili přesilovku a výhru pojistil pět minut před koncem Petr Ton, který si kromě gólu připsal ještě dvě asistence.

Branky a nahrávky: 2. Buchtele (T. Zohorna), 59. Semorád (M. Drtina, Hemský) - 30. Pacovský (P. Ton, Vallin), 40. I. Rachůnek (Broš), 47. J. Hlinka (Přibyl, P. Ton), 55. P. Ton (Pacovský, J. Hlinka). Rozhodčí: Souček, Turčan - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:5, navíc Foster (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 9163

HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Zápas rozhodlo sedm minut druhé třetiny, ve kterých dali domácí čtyři góly. Gólman Vítkovic Roman Málek se po pěti zápasech vrátil do branky a vychytal třetí nulu v sezoně. Piráti čekají na výhru v základní hrací době už sedm utkání, naopak Vítkovice vyhráli pod novým trenérem Peterem Oremusem čtvrtý ze šesti duelů.

Branky a nahrávky: 27. Szturc (Húževka, Šedivý), 29. Šedivý (Húževka), 32. Malík (Burger, Klimek), 34. Ujčík, 42. Strapáč (Kuba). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4453

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)

Kometě sice chybělo deset hráčů základní sestavy, ale Bílé Tygry porazili bez velkých problémů. Dva góly dal obránce Tomáš Žižka, tři body za branku a dvě přihrávky zaznamenal Miloslav Hořava. V dresu Liberce si stejnou bilanci připsal Petr Nedvěd, jeho spoluhráč Jan Víšek dvakrát skóroval. Duel okořenil v závěru pěstní souboj domácího Borise Valábika s libereckým Davidem Štichem.

Branky a nahrávky: 12. Žižka (M. Hořava), 17. M. Hořava (Dočekal), 25. Petrovický (Erat, Holec), 31. Žižka (M. Hořava, Kováčik), 39. H. Zohorna (J. Hruška, Valábik), 50. Malec (Petrovický, Erat), 58. J. Hruška (Holec) - 9. Víšek (Čakajík, Nedvěd), 33. Nedvěd (Bárta, Šmíd), 53. Víšek (Nedvěd). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Jaromír Jágr se na litvínovský stadion vrátil po dlouhých 22 letech a opět byl k nezastavení. Jeho dva góly ale k vítězství Rytířů nestačily, Litvínov dokázal vždy na Jágrovy trefy i na branku Plekance odpovědět. V 58. minutě se navíc dostali domácí do vedení, když Jágr chyboval v přesilovce na útočné modré čáře a Trávníček rozhodl o výhře Litvínova. Tu ještě pojistil střelou do prázdné branky Hübl.

Branky a nahrávky: 16. J. Černý (Holub), 29. Stříteský (Hanzl), 36. Martynek (Zeman, Hübl), 58. Trávníček (Posmyk), 60. Hübl (Majdan) - 15. Jágr (Plekanec), 22. Jágr (Židlický, Patera), 32. Plekanec (Jágr, Židlický). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno)

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Slavia si připsala čtvrtou výhru v řadě a posunula se na šesté místo tabulky pod za Litvínov a Kladno. Naopak Oceláři prohráli třetí duel z posledních čtyř. Domácí vedli gólem nejlepšího střelce extraligy Martina Růžičky, který ve 30. minutě proměnil trestné střílení. Předtím měl stejnou možnost i slávista Sklenář, ale výborný brankář Hrubec ho vychytal.

V poslední třetině Slavia zvýšila aktivitu a ve 49. minutě za ni byla odměněna vyrovnáním z hokejky Krenželoka. Minutu a půl před koncem navíc Bednář rozhodl o výhře Slavie a dal tak druhý gól ve druhém duelu, který za pražský klub po návratu ze Švýcarska odehrál.

Branky a nahrávky: 30. M. Růžička z trestného střílení - 49. Krenželok (P. Jelínek, Kempný), 59. Bednář (Sklenář). Rozhodčí: Hradil, Husička - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:4, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2573