Hokejisté Plzně stáhli Spartu na tři body

Náskok lídra hokejové Tipsport extraligy, pražské Sparty, je už pouze tříbodový. Právě na takový odstup se po 36. kole dotáhla Plzeň díky výhře 4:1 nad Litvínovem. Západočeši mají navíc zápas k dobru.

Hokejisté Plzně slaví jednu z branek do sítě Litvínova

Hokejisté Plzně slaví jednu z branek do sítě Litvínova | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Na přesilovkovou trefu domácího Marušáka z první třetiny navázali během 22 sekund 27. minuty Heřman z trestného střílení a Stránský. Hosté bez tří ofenzivních lídrů Lukeš, Hübla a Ručinského sice zásluhou Jenáčka ve 40. minutě snížili, ale víc proti Svobodovi v brance Indiánů už nevymysleli. Duda dal navíc vítězství Západočechů razítko při power-play.

Branky a nahrávky: 17. Marušák (Kaberle), 27. M. Heřman z trest. střílení, 27. Stránský (Johnson), 59. Duda (Martin Straka) - 40. Jenáček (Hanzl, Stříteský). Rozhodčí: Hribik, R. Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 9:5, navíc Černošek (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7940.

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Ve všech činnostech výrazně lepší domácí si bez větších komplikací dokráčeli pro tři body. Po celý zápas udávali tempo hry, za stavu 2:0 dokázali hosté průběžný výsledek zkorigovat, ovšem Kucsera a Klimek přidali gólovou tečku.

Branky a nahrávky: 11. Štefanka (Walker, Kasík), 29. Pohl (Kasík), 52. Kucsera (Walker, Voráček), 59. Klimek (Pohl) - 44. Mikulík (D. Výborný, Hay). Rozhodčí: Hradil, A. Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 4404.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Kladno sice rychle vedlo 1:0, domácí ale vzápětí vyrovnali a potom využili přesilovku pět na tři i následnou klasickou početní výhodu. Už na 4:1 pak zvyšoval v úvodu druhé části svým druhým gólem Jánský. Vedení ovšem Východočechy uspokojilo, přestali hrát a ze zápasu ještě mohlo být drama. Jenže Rytíři se prosadili už jen jednou, pak znovu inkasovali, a prohráli tak 2:5.

Branky a nahrávky: 4. Jánský (Kousal, Buchtele), 8. Píša (Kolář I), 9. Kolář II (Somík, T. Zohorna), 22. Jánský (Buchtele), 49. Koukal (Píša, Starý) - 2. Hovorka (Dragoun, Lapine), 31. Patera (Kalla, Posmyk). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Lederer, Barvíř. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. Diváci: 8105.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Nový trenér Západočechů Vladimír Kýhos se po úterním vítězství na ledě Slavie dočkal také úspěšné domácí premiéry. V úvodní třetině sice Karlovarští postrádali jistotu, ale ve 24. minutě otevřeli skóre a jak čas plynul, jejich sebedůvěra stále narůstala. Zlínští byli v útoku bezzubí a výborného gólmana Salfického překonali poprvé a naposledy až v 60. minutě.

Branky a nahrávky: 24. Gawryletz (Gulaši), 32. Skladaný (Gründling), 42. Zaťovič (Mikeska, Lučka), 53. T. Sýkora (Kuběna, Zucker) - 60. Hamrlík (Galvas, Ledška). Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8, navíc Gřegořek (K. Vary) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3214.

HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Kometa podruhé za sebou v domácím prostředí přesvědčivě zvítězila, i když cesta ke třem bodům zprvu jednoduchá nebyla. První třetina totiž extraligu vůbec nepřipomínala a publikum útrpně čekalo na úvodní gól. Ten vsítil ve 23. minutě domácí Holec a od té doby Brno v zápase dominovalo. Jihočeši svým výkonem zklamali a jako celek z vrchních pater tabulky nevyhlíželi.

Branky a nahrávky: 23. Holec, 29. Kováčik (Divíšek, Tomáš Svoboda), 46. Divíšek (Jakub Svoboda), 51. H. Zohorna (Kováčik, Koreis). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5, navíc Vašíček (Brno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6869.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Hlavní hvězdou zápasu byl Petr Nedvěd. Liberecký kapitán skóroval v každé třetině v početní převaze a sám rozhodnul o osudu utkání. Slavia doplatila na střeleckou nemohoucnost, kromě Krenželokova vyrovnávacího gólu vytěžila ze svých šancí pouze dvě střely do tyče Pincovy branky. Navíc se neprosadila ani ve dvouminutové přesilovce pěti proti třem.

Branky a nahrávky: 2. Nedvěd (Trončinský), 26. Nedvěd (Trončinský, Dušek), 55. Nedvěd (Čakajík), 56. Kica (Urban, Čakajík) - 22. Krenželok (Kalus, Micka). Rozhodčí: Homola, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:0. Diváci: 5911.

sportovní reportéři, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít