Hokejisté Plzně vyrovnali stav finálové série se Zlínem na 2:2

Plzeňští Indiáni nastříleli Zlínu ve čtvrtém zápase pět branek a na svém ledě vyhráli 5:2. V extraligovém finále tak srovnali stav na 2:2 a ve středu se bude hrát pátý duel ve Zlíně z vyrovnaného stavu.

Radost plzeňské střídačky během čtvrtého finálového duelu se Zlínem

Radost plzeňské střídačky během čtvrtého finálového duelu se Zlínem | Zdroj: ČTK

Lepší vstup do zápasu měli hosté. V desáté minutě se hokejisté Zlína dostali do brejku a po Kostourkově přihrávce se prosadil Linhart. Západočeši ale s odpovědí nečekali dlouho. Za necelých pět minut vyrovnal bekendovou střelou Balej.

Diváci v plzeňské hale se ještě nepřestali radovat a po půl minutě otočil skóre Straka. Ten vyjel zpoza branky a střelou zápěstím překonal brankáře Sedláčka. První třetinu tedy domácí vyhráli 2:1.

Druhá dvacetiminutovka vyšla domácím ještě lépe. V 25. minutě se při přesilové hře zvýšil na 3:1 Jeřábek, pak sice Holík z trestného střílení snížil na 2:3, ale Vlasák se Sýkorou určili skóre 5:2 po dvou třetinách, které dávalo domácím velkou naději.

Do závěrečné části vystřídal brankáře Valachů Sedláčka Štůrala. Ten sice udržel čisté konto, ale jeho spoluhráči už žádnou branku nepřidali, takže Plzeň vyhrála 5:2 a vyrovnaná a dramatická finálová série se stěhuje na Moravu.

Finále play off hokejové extraligy - 4. zápas:
HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Balej (Petruška), 15. Martin Straka (Johnson, Jan Kovář), 25. J. Jeřábek (Kratěna, Kašpařík), 27. Vlasák (St. Pierre), 38. T. Sýkora (Petruška, Balej) - 10. Linhart (Kostourek, Balaštík), 27. Holík z tr. střílení
Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 9:10, využití: 1:0
Diváci: 8236 (vyprodáno)
Stav série: 2:2
Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, L. Poživil, Frolo, Mozík - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Balej, T. Sýkora, Petruška - Vampola, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar
Zlín: J. Sedláček (41. Štůrala) - Zámorský, Urbanec, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Okál, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, P. Sedláček - Šlahař, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít