Hokejisté Plzně zaváhali, Sparta tak získala Prezidentský pohár

Sparta je vítězem Prezidentského poháru pro nejlepší tým základní části, Mladá Boleslav se Slavií můžou zapomenout na play-off, jehož předkolo má naopak jisté Třinec. O tom rozhodly úterní dohrávky hokejové Tipsport extraligy. Boleslavští zdolali Plzeň 5:4 v prodloužení, Třinec vyhrál v Pardubicích 4:1 a Slavia porazila Liberec 5:4 po samostatných nájezdech.

Plzeňští hokejisté se radují z gólu v Mladé Boleslavi

Plzeňští hokejisté se radují z gólu v Mladé Boleslavi | Zdroj: ČTK

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 5:4 v prodl. (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)

Domácí dvakrát vedli, ve druhé třetině ale propadli, třikrát inkasovali a Západočeši získali dvoubrankový náskok. Boleslavské ale nabudil třetí gól na začátku třetí dvacetiminutovky a Bahenský 50 sekund před třetí sirénou využil power-play. Rozhodovalo tak prodloužení, v němž trefil druhý bod pro Středočechy v přesilové hře Balaštík.

00:00 / 00:00

Václav Pletka už na vítězství v základní části Tipsport extraligy nemyslel

"Spartu jsme sice ještě mohli dotáhnout, ale už to bylo spíše teoretické, protože oni také jen tak neprohrajou nějaký zápas. Víc mě štve ta porážka, protože jsme vedli 4:2. To by nás mohlo v play-off mrzet," odpověděl plzeňský útočník Václav Pletka na otázku, zda ho více mrzí prohra, nebo ztráta šancí na Prezidentský pohár.

Branky a nahrávky: 11. Mikulík (Chaloupka, Žabka), 21. Balaštík (Tomas, Čutta), 42. Podkonický (Mikulík, Hay), 60. Bahenský (D. Výborný), 62. Balaštík (Vrbata, Mozík) - 17. Pletka (Duda, Jan Kovář), 32. Johnson (Duda), 36. Havlíček (Vykoukal, Michal Dvořák), 39. Pletka (Vykoukal, Duda). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Pouzar, Jindra. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. Diváci: 3100.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Oceláři pojali toto pro ně velmi důležité utkání zodpovědně, pardubickému celku nedávali prostor k ofenzivě, v 16. minutě otevřeli skóre a od té doby už vedení nepustili. Nakonec i díky spolehlivému gólmanovi Hamerlíkovi vyhráli 4:1 a předkolo play-off je nemine.

Branky a nahrávky: 38. Somík (Nahodil) - 16. Hrňa z trestného střílení, 35. Hrabal (Zíb, Bonk), 44. M. Hořava, 59. Bonk (Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. Diváci: 7822.

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 5:4 po sam. nájezdech (0:4, 4:0, 0:0 - 0:0)

Liberec v první třetině tvrdě trestal hrubky domácí obrany a čtyřmi góly vyhnal Furcha z branky Slavie. Jeho nástupce Kopřiva už ale žádnou další střelu za svá záda nepustil, navíc jeho spoluhráči během 147 vteřin druhé třetiny náskok soupeře vymazali. Razítko na neuvěřitelný obrat ale dali domácí až v samostatných nájezdech, které rozhodl exliberecký útočník v barvách Slavie Dušek.

Branky a nahrávky: 33. Valach (Micka, T. Hertl), 34. T. Hertl (Sklenář, P. Jelínek), 35. J. Krejčík (Krenželok, Pospíšil), 36. Pospíšil (Micka, Kadlec), rozhodující nájezd Dušek - 5. P. Nedvěd (Kudrna, Derner), 9. Urban (Vantuch), 14. P. Nedvěd (Derner), 14. Kudrna (P. Nedvěd, Ulrych). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3853.

sportovní reportéři, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít