Hokejisté Popradu si vyzkoušeli, jaké je to hrát na Štědrý den

Ani na Štědrý den si hráči v Kontinentální lize od hokeje neodpočinuli. Nabitý kalendář jim to nedovolil. Na vlastní kůži tak poznali nevšední atmosféru i hráči týmu HC Lev Poprad. Na domácím ledě přivítali loňského vicemistra - Atlant Mytišči. A v prodloužení prohráli 4:5.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodinu po svátečním poledni rozhodčí vhodili úvodní buly a popradská hala praskala ve švech. Fanoušci Lev vzali už dávno za svůj klub a vydat se na Štědrý den sledovat zápas Kontinentální ligy brali jako naprostou samozřejmost. Stejně jako nutnost přijít mužstvo povzbudit proti druhému celku Západní konference.

A domácí hokejisté se pochopitelně snažili své příznivce potěšit. Především dobrým výkonem. Jako prioritu to vnímá i slovenský reprezentant hájící popradské barvy Luboš Bartečko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Popradu si vyzkoušeli, jaké je to hrát na Štědrý den

„Víme, že každý divák je náročný a chce aby to jeho družstvo stále vyhrávalo, ale to jak nás přijali a jak nás povzbuzují, tak to je úplně skvělé. My jsme to věděli a snažíme se odvést tu nejlepší práci, abychom fanouška uspokojili. To jak nás podporují, je úplně úžasné,“ raduje se slovenský útočník.

Pro Luboše Bartečka popradské působení znamená návrat do míst, kde hokejově vyrůstal. Každý ze zápasů, i ten na Štědrý den, si snaží náležitě vychutnat.

„Pro mě je to super. Není noc lepšího, než hrát před domácím publikem. Po těch letech co jsem strávil venku je to úplně skvělý pocit,“ říká Bartečko.

Smutný nebudu

Právě kapitán Lvů vstřelil úvodní gól zápasu a halou se neslo: „Ještě jeden, ještě jeden!“ Volání vyslyšel, mimo jiné, český útočník Tomáš Netík. Gól ho potěšil. Pochopitelně by ho ale vyměnil minimálně za další bod pro svůj tým.

„Každý gól mě potěší, asi jako každého hráče. To sebevědomí je hrozně důležité. Bohužel to nepřispělo k vítězství. Nebudu smutný, že jsme s Atlantem tady hráli jenom 4:4, to ne, ale kdybychom vyhráli, tak to bylo ještě veselejší,“ usmívá se Netík.

Veselejší to z pohledu Lvů může být už 26.prosince. Kontinentální liga pokračuje a pod Tatry přijede CSKA Moskva.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme