Hokejisté pražského Lva bojují s časovým posunem, který mate organismus

Pro hokejisty pražského Lva pokračuje Kontinentální liga duelem na ledě nováčka z Vladivostoku. Zápas začíná už v 10 hodin českého času. Právě ten si na hodinkách většina hokejistů drží i v místě, kde je aktuálně o 9 hodin víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kirill Petrov z AK BARS objíždí branku Petri Vehanena z HC Lva Praha | Zdroj: ČTK

V Novokuzněcku a Novosibirsku byl pětihodinový časový posun oproti České republice. Ve Vladivostoku přibyly další čtyři hodiny. Je na každém z hráčů, jestli si během tripu hodinky přizpůsobí, anebo se řídí údajem z domova.

„Ono je těžké to držet, protože když se teď podíváme ven, už je tma, a když se podívám na svoje hodinky, mám za sedm minut půl čtvrté, je to trochu komické,“ líčí trenér gólmanů Rostislav Haas situaci necelý den před zápasem.

Tomu všemu předcházel téměř šestihodinový let z Novosibirsku. Následující program realizační tým upravil tak, aby byl pro hokejisty stravitelný.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nepříjemném časovém posunu mluvil s hokejisty Lva Praha reportér Pavel Petr

„V letadle někteří usnuli, ale někteří nespali. Já jsem se snažil nespat, abych usnul v klidu tady, ale tím, že jsme měli dvě hodiny zpoždění, se spalo před tréninkem jen šest hodin. Jako regenerace po zápase to není nic moc.“

Samotný zápas se hraje v 19 hodin místního času. Večer ještě tým ve 23 hodin absolvoval oběd a tři hodiny po půlnoci večeři. Až pak přišel na řadu spánek.

„Přiznám se, že už ani nevím, jaký mám mít čas. Mám to tak zmatené, že ani nevím, jestli se mi chce spát, nebo nechce. Jak jsme přiletěli z Novosibirsku, nespal jsem v letadle, pak jsem tady nevěděl, jestli půjdu spát, nebo ne… myslím, že už jsem rezignoval,“ říká obránce Jakub Nakládal.

Hokejový chleba může být pořádně tvrdý, vyzkoušel si reportér ČRo

Číst článek

Neumí ale odhadnout, jestli zmíněný časový posun může výkon mužstva výrazně ovlivnit.

„Může, nemusí, nevím. Je lepší nad tím nepřemýšlet, připravit se na zápas a dát do toho všechno.“

Duel proti domácímu Admiralu Lev rozehraje v 10 hodin českého času.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme