Hokejisté pražského Lva porazili Slovan Bratislava 5:4

Nováček Kontinentální hokejové ligy Lev Praha mocně finišuje. Na čtvrtý pokus porazili svěřenci trenéra Václava Sýkory Slovan Bratislava a vyhráli už potřetí za sebou. V boji o play-off drží aktuálně postupovou sedmou pozici v západní konferenci.

Eric Christensen (vpravo) a Niclas Danielsson z týmu Lev Praha

Eric Christensen (vpravo) a Niclas Danielsson z týmu Lev Praha | Zdroj: ČTK

První třetina se hrála ve strhujícím tempu. Hosté vedli po 81 vteřinách už 2:0. Nejprve se prosadil Surový a vzápětí přidal druhou pražského celku Karamnov. Slovan následně nevyužil přesilovku, ale hned v 7. minutě překonal gólmana Pöpperleho bekendem Lipianský.

Uběhlo ale jen 23 vteřin a Pražané opět vedli o dvě branky. Střelou od modré čáry se prosadil obránce Oystrick. V 11. minutě snížil domácí Ölvecký na 2:3, a za další dvě minuty dokonce vyrovnal ve strhující atmosféře Mikúš.

Lev Praha ale přece jen nakonec první třetinu vyhrál. V 15. minutě po individuální akci prosadil český reprezentační obránce Němec. Ve druhé části padla jen jedna branka, když ve 38. minutě vyrovnal na 4:4 Hudáček.

Hrdinou zápasu se nakonec stal lotyšský útočník Cipulis, který se prosadil v 58. minutě po Hossově asistenci. Příští zápas čeká svěřence trenéra Václava Sýkory po Švédských hokejových hrách 13. února na ledě Dinama Riga.

HC Slovan Bratislava - HC Lev Praha 4:5 (3:4, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Lipianský (Kukumberg), 11. Ölvecký, 13. T. Mikúš, 38. Hudáček (Lipianský) - 2. Surový (Hossa), 2. Karamnov (Sekáč, T. Rachůnek), 7. Oystrick (Novotný), 15. Němec (Novotný, Lepistö), 58. Cipulis (Hossa)
Rozhodčí: Bulanov, Olenin - Birin, Medvěděv (všichni Rus.)
Vyloučení: 2:6, bez využití
Diváci: 10 055
Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Ďatelinka, Švarný - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Kytnár, Svatoš - Kukumberg, Lipiansky, Hudáček - Daňo, Ölvecký, T. Mikúš. Trenér: Rostislav Čada
Lev: Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Němec, Lepistö, Mikuš, Mäenpää, Krejčík - Gynge, Novotný, Danielsson - Řepík, Vrána, Birner - Hossa, Surový, Cipulis - Sekáč, Karamnov, T. Rachůnek - Cingel. Trenér: Václav Sýkora

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít