Hokejisté pražského Lva prohráli potřetí v řadě. Nestačili na Astanu

Lev Praha prohrál v Kontinentální hokejové lize na ledě Barysu Astana 1:5. Svěřenci Václava Sýkory tak ztratili další body v boji o play-off. Pražský celek sice v utkání vedl, ale nakonec prohrál o čtyři branky, stejně jako v předešlém zápase v Omsku.

Eric Christensen (vpravo) a Niclas Danielsson z týmu Lev Praha

Eric Christensen (vpravo) a Niclas Danielsson z týmu Lev Praha | Zdroj: ČTK

Jediného českého zástupce v KHL dostal tdo vedení Tomáš Surový, který se trefil v oslabení. První třetinu vyhrál Lev 1:0. Ve druhé části ale domácí během 20 vteřin skóre otočili, když se v 35. minutě trefili Alexandrov a Gavrilin.

Na začátku poslední třetiny seděl na trestné lavici Jakub Klepiš a domácí Krasnoslobodcev přesilovku vyyužil a zvýšil na 3:1. Hokejistům Lva se i přes několik přesilových her nepodařilo ani snížit a v 53. minutě se střelou od modré čáry prosadil Savčenko z Astany. Zhruba tři minuty před koncem pojistil jasné vítězství Barysu opět Krasnoslobodcev.

Úterním zápasem na ledě Chanty-Mansijsku završí Lev Praha sérii tří venkovních zápasů v řadě.

Kontinentální hokejová liga:
Barys Astana - Lev Praha 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 35. Alexandrov (Spiridonov, Solarjov), 35. Gavrilin (Žajlauov, Hutchinson), 43. Krasnoslobodcev (Žajlauov, Gavrilin), 53. Savčenko, 57. Krasnoslobodcev - 8. Surový (Hossa)
Rozhodčí: Kiseljov, Romasko - Michajevič, Nestěrov
Vyloučení: 5:8, využití: 1:0, v oslabení: 0:1
Diváci: 2737
Astana: Polujektov - Novopašin, Hutchinson, Grigorjev, Beljakov, Savčenko, Litviněnko - Dawes, Boyd, Bochenski - Starčenko, Upper, Ruděnko - Žajlauov, Gavrilin, Krasnoslobodcev - Solarjov, Alexandrov, Spiridonov
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Krejčík, Nakládal, Lepistö, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Porseland - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Gynge, Novotný, Sekáč - Hossa, Karamnov, Surový - Řepík, Cingel, Birner

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít