Hokejisté pražského Lva třikrát překonali Jakuba Kováře a zvítězili v prodloužení

Hokejisté pražského Lva zahájili sérii čtyř domácích zápasů vítězně. V utkání Kontinentální ligy zdolali Jekatěrinburg 3:2 v prodloužení, ve kterém rozhodl o výhře Pražanů Martin Ševc. Mužstvo trenéra Jalonena tak potvrdilo osmou příčku v tabulce Západní konference.

Hokejisté Lva se radují z jedné z branek do sítě Jekatěrinburgu. Vlevo je brankář Jakub Kovář | Zdroj: ČTK

V brance hostů nastoupil český reprezentační gólman Jakub Kovář a především v úvodu utkání dělal hráčům Lva velké problémy. V první třetině byli domácí v permanentním tlaku, kterému nakonec jednička Jekatěrinburgu neodolala. V 18. minutě otevřel skóre kanadský obránce Ryan O’Byrne.

Na začátku druhé periody to byli naopak hokejisté Avtomobilistu, kteří obstřelovali branku Petriho Vehanena. Útočné snažení se nakonec ruskému celku vyplatilo a ve 25. minutě vyrovnal díky brance Děmagina.

Ještě v prostřední části hry se Lev dostal zásluhou Jakuba Klepiše do vedení, podruhé skórující Sergej Děmagin ale brankou z 58. minuty poslal zápas do prodloužení. V tom rozhodl o výhře Lva přesilovkovým zásahem obránce Martin Ševc.

Jediný český zástupce Kontinentální ligy je na osmém místě tabulky Západní konference, Jekatěrinburgu patří sedmé místo v konferenci Východní.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Avtomobilist Jekatěrinburg 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. O'Byrne (Ridderwall, Pacovský), 37. Klepiš (Mäenpää), 65. Ševc - 25. Děmagin (Simakov, Jemelejev), 58. Děmagin (Malychin). Rozhodčí: Bondar, Olenin - Zacharenkov, Pavlov. Vyloučení: 2:3, navíc Lepistö (Jekatěrinburg) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4803.

Lev Praha: Vehanen - Mäenpää, Ševc, O'Byrne, Jaakola, Němec, Oystrick, Mikuš - Klepiš, Azevedo, Novotný - Řepík, Vrána, Birner - Thörnberg, Zacrinsson, Sekáč - Pacovský, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.
Jekatěrinburg: Jakub Kovář - Lepistö, Viklund, Megalinskij, Antonov, Trjamkin, Gusev, Jegin, Postnikov - Lazarev, Malychin, Černov - Simakov, Jemelejev, Děmagin - Stewart, Lewandowski, Krikunov - Deveaux, Strelcov, Golyšev. Trenér: Anatolij Jemelin.

Štěpán Pokorný, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít