Hokejisté pražského Lva věří v play off KHL v podporu fanoušků

Praha uvidí poprvé v historii zápasy play-off Kontinentální hokejové ligy. Lev na úvod vyřazovací části dvakrát prohrál na ledě CSKA Moskva v prodloužení. Doma se pokusí o vyrovnání série hrané na čtyři vítězství.

Brankář Novokuzněcku Alexandr Lazušin (vpravo) vychytal Michala Řepíka z týmu Lev Praha při trestném střílení | Zdroj: ČTK

S moskevským CSKA má Lev v letošní sezóně nepříznivou bilanci, se slavným týmem prohráli v letošní sezoně KHL čtyřikrát. Ve dvou zatím posledních duelech ale ukázali, že rozhodně nejsou bez šancí na úspěch. Oba prohráli těsně 2:3 v prodloužení. První v 75. a druhý dokonce až v 90. minutě.

"Zápasy se hrají rychle po sobě, takže vezmou hodně fyzických sil. V neděli bude záležet nejen na psychické, ale i fyzické připravenosti týmu," říká před nedělním třetím duelem play off kapitán Lva Jiří Novotný, který stejně jako jeho spoluhráči bude opět spoléhat na brankáře Tomáše Pöpperleho.

Pro nadcházející dva zápasy bude z pohledu Pražanů klíčové uhlídat hvězdného útočníka CSKA Alexandra Radulova. Hráči se navíc musejí vyvarovat zbytečných vyloučení. Ruský tým dal všechny branky v úvodním utkání právě v přesilovkách, ve druhém zápase se v početní převaze prosadil jednou.

00:00 / 00:00

Hokejisty Lva Praha čekají v KHL dva domácí zápasy play off proti CSKA Moskva

Na nedělní i pondělní duel už je prodáno na pět tisíc vstupenek. Zájem proto bude stoprocentně větší než v Moskvě, kam si cestu do Ledového paláce našly jen něco málo přes dvě tisícovky fanoušků. Lev navzdory počátečním pesimistickým předpovědím si příznivce dokázal získat.

"Na začátku jsme asi všechny překvapili, lidi to bavilo, byli tím nadšení. Pak to opadlo, když jsme prohráli deset zápasů, ale těch průměr kolem pěti tisíc si držíme, což je dobré na tuhle sezonu," pochvaluje si gólman Tomáš Pöpperle.

"Doufám, že lidi přijdou, je to první rok a play off je zase o něčem jiném, hrajeme proti kvalitnímu soupeři se spoustou zvučných jmen. Doufám, že nás přijdou podpořit a my jim to oplatíme vítězstvím," věří Jiří Novotný.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít