Hokejisté pražského Lva vyhráli na ledě Jekatěrinburgu 5:3

Nováček letošního ročníku KHL Lev Praha se po dvou venkovních porážkách naplno prosadil. Na hřišti Avtomobilistu Jekatěrinburg sice dvakrát prohrával, ale výsledek dokázal otočit a dostal se opět do čela Západní konference před Jaroslavl.

Lev Praha - Spartak Moskva, utkání Kontinentální hokejové ligy 8. září v Praze. Zleva Eduard Levandovski ze Spartaku a brankář HC Lev Tomáš Pöpperle. | Zdroj: ČTK

V šesté minutě se domácí dostali do vedení, když se při signalizovaném vyloučení se štěstím prosadil Simakov. Tři minuty poté tečoval do branky Jekatěrinburgu Němcovu střelu Mikúš a bylo vyrovnáno.

Před koncem první části byl opět vidět český reprezentační obránce Němec, ale tentokrát nahrál spíš domácím. Fauloval Gimatova, který z nařízeného trestného střílení překonal Pöpperleho a Jekatěrinburg podruhé v utkání vedl.

Neuplynula ani minuta ze druhé třetiny a kanadský střelec Christensen po Voráčkově asistenci vyrovnal na 2:2. Ve 37. minutě pohotově vystřelil Surový a hosté poprvé v zápase vedli.

V záverečné části se podruhé v utkání prosadili Mikúš a Christensen a snížení Sokolova už Jekatěrinburgu k bodům nepomohlo.

12. kolo KHL
Avtomobilist Jekatěrinburg - HC Lev Praha 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Simakov, 19. Gimatov z trestného střílení, 52. Sokolov (Mezei) - 9. Mikúš (Němec, Hossa), 21. Christensen (Voráček), 38. Surový (Řepík, Porseland), 47. Mikúš (Christensen), 60. Christensen (Novotný)
Rozhodčí: Dejev, Soin - Zacharenkov, Menšich
Vyloučení: 4:8, využití: 1:2
Diváci: 2500
Jekatěrinburg: Lobanov - Sokolov, Mezei, Gusev, D. Makarov, Stěpanov, Sazonov, Menšikov - Simakov, Špirko, Gimatov - Piroš, Malychin, J. Straka - A. Strelcov, V. Strelcov V., Čisťjakov - Bulatov, Pronin, K. Makarov - Ustjancev
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Picard, Oystrick, Mikuš, Sersen, Porseland - Klepiš, Mikúš, Bartečko - Voráček, Christensen, Novotný - Řepík, Vrána, Surový - Hossa, Karamnov, Cingel

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít