Hokejisté přetlačili severoamerické mladíky. Plekanec vstřelil vítězný gól na 3:2

Po přesunu přes Atlantik se české hokejové reprezentaci povedl i poslední přípravný zápas před Světovým pohárem. Na vítězství 3:2 měli velký podíl nejen střelci Palát, Faksa a Plekanec, ale také oba brankáři.

Ondřej Palát vstřelil svůj první reprezentační gól

Ondřej Palát vstřelil svůj první reprezentační gól | Zdroj: Reuters

Největší zbraní výběru Severní Ameriky do 23 let je rychlost. Vycházející hvězdy NHL ale hned v úvodu nestačily na český tým. Přečíslení reprezentace zakončovali Hanzal či Červenka, ti ještě v prvních minutách neuspěli.

Až v čase 10:08 tým Josefa Jandače využil přesilovou hru. Aleš Hemský od mantinelu našel najíždějícího Ondřeje Paláta a útočník Tampy Bay z prostoru mezi kruhy prostřelil gólmana domácího Pittsburghu Murrayho.

Inkasovaná branka jakoby severoamerické mladíky probudila a zasypali Michala Neuvirtha sprškou ran. Jenže brankář Philadelphie si výrazně řekl o post brankářské jedničky. Vychytal zakončení z bezprostřední blízkosti od Saada či ránu Scheifeleho.

Když v polovině zápasu Michal Neuvirth přepouštěl své místo v kleci Petru Mrázkovi, měl na kontě 25 úspěšných zákroků a žádný inkasovaný gól.

Příprava na Světový pohár je skvěle zorganizovaná, pochvaluje si Voráček

I jednička Detroitu se uvedla výborným zákrokem, když vychytala samostatný nájezd Johnyho Gaudreaua. Scheifele a Courtier přesně nemířili.

13 minut před koncem vedli Češi už o dvě branky, když po Pastrňákově přihrávce z voleje skóroval Radek Faksa. Pak už ale Američané kouzlo české branky prolomili.

Dylan Larkin nejdřív přesně našel hokejku Shaynea Gostisbehera, který snížil. Vyrovnáno bylo 9 minut před koncem, když v přesilové hře do odkryté branky zakončovala jednička draftu Auston Matthews.

Ztráta náskoku národní tým nezlomila a o výhře rozhodl kapitán. Tomáš Plekanec si v čase 51:50 počkal u tyčky na zadovku Aleše Hemského zpoza branky a z bezprostřední blízkosti rozhodl.

Češi poprvé v přípravě na Světový pohár vyhráli v základní hrací době. Výběr Severní Ameriky do 23 let porazili díky výborně zvládnutým oslabením a jistném výkonu brankářů 3:2. Do turnaje vstoupí národní tým v noci ze soboty na neděli proti favorizované Kanadě.

Přípravný zápas před hokejovým Světovým pohárem v Pittsburghu:
ČR - Výběr Severní Ameriky 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Palát (Hemský, Kempný), 48. Faksa (Pastrňák, Palát), 52. Plekanec (Hemský, Nakládal) - 49. Gostisbehere (Larkin, Scheifele), 51. Matthews (Gaudreau, Gostisbehere). Rozhodčí: Furlatt, McCauley - Miller, Cormier (všichni Kan.). Vyloučení: 8:4. Využití: 1:1.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít