Hokejisté Ruska vyhráli mistrovství světa, porazili Slovensko 6:2

Tři roky čekali hokejisté Ruska na titul na mistrovství světa. Ve finále porazili Slovensko 6:2 a vyhráli tak i svůj desátý zápas na šampionátu. Největší problémy měli už v základní skupině s českým týmem, který skončil po výhře nad Finskem 3:2 třetí.

Alexandr Ovečkin a Alexandr Sjomin slaví titul hokejových mistrů světa | Zdroj: ČTK

Hned ve druhé minutě se k puku dostal nejvyšší hráč na šampionátu, kapitán Slovenska Zdeno Chára, který od modré čáry trefil přesně. Pak začal trvalý ruský nápor, který Sjomin přetavil ve vyrovnání. V závěru první třetiny se zápas trochu vyrovnal, do kabin šly oba týmy za nerozhodného stavu.

Slovenská defenziva pevně držela pozice, přesto se na začátku druhé třetiny dostal Malkin do skvělých příležitostí, ale slovenský brankář Laco nechyboval. Druhá třetina postupem času čím dál více začínala připomínat konstantní přesilovou hru Ruska, to se také ve 27. minutě dostalo do vedení, když Perežogin nemohl minout prázdnou branku.

Jak osudové je proti Rusku udělat chybu, pocítili Slováci hned vzápětí - dvakrát ve vlastní třetině ztratili puk a Těreščenko a Sjomin si pohráli s Lacem.

Ve třetí třetině pokračovali Slováci v chybách, přihrát ve vlastním obranném pásmu Malkinovi je v podstatě hokejová sebevražda - kanonýr Pittsburghu přihrál zpoza brány a bylo to 5:1.

Gólmana Laca vystřídal Martin Hamerlík, který v sezóně chytal za extraligový Třinec. A tentokrát v dresu Slovenska mohl sledovat, jak jeho krajan Zdeno Chára využívá přesilovou hru za faul Ovečkina. Jenže Slovákům to nijak nepomohlo, v závěru zkusili zaútočit, ale pak jim přidal ještě Malkin jeden gól na cestu a bylo po zápase.

Rusko získalo titul mistrů světa, Slovensko bere stříbrné medaile.

Rusko - Slovensko 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Sjomin (Ovečkin, Dacjuk), 27. Pěrežogin (Popov), 34. Těreščenko (Širokov, Žerděv), 36. Sjomin (Dacjuk), 44. Dacjuk (Sjomin, Ovečkin), 59. Malkin (Nikulin, Nikitin) - 2. Chára (Surový), 50. Chára (Surový, Šatan). Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Reiber - Arm (oba Švýc.), Blümel (ČR). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 13.242 (vyprodáno).

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít