Hokejisté San Jose ovládli sedmý zápas a zahrají si finále Západní konference

Počtvrté v historii klubu postoupili hokejisté San Jose do finále Západní konference. V sedmém utkání přehráli žraloci v sestavě s českými hráči Tomášem Hertlem a Romanem Polákem Nashville Predators 5:0. Ve finále se utkají se St. Louis Blues.

Tomáš Hertl (vpravo) slaví svůj gól proti Vancouveru ve třetí třetině, San Jose vyhrálo 4:1 | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

San Jose do zápasu vstoupilo lépe a svého soupeře téměř nepustilo do útočného pásma. Hned v první třetině se žralokům podařilo vsítit dvě branky. Prosadili se nejprve Joel Pavelski a v sedmnácté minutě Joe Ward.

Výhodou mohlo být pro San Jose i domácí prostředí SAP Center arény, jelikož oběma týmům se v této sérii nepodařilo vyhrát na půdě soupeře.

Už v první minutě druhé části navyšoval na tříbrankový náskok Logan Couture, který si ve třetí třetině připsal ještě dvě asistence. Hráči Nashvillu se snažili dostat do zápasů, ale brankář Martin Jones nepustil ani jednu střelu. Dvacet zákroků mu stačilo, aby vychytal svou první nulu ve vyřazovacích bojích.

San Jose si výhru v sedmém duelu zajistilo již v první části, v níž soupeře přestřílelo 17:3. Ve druhé třetině se Nashville dostal k pěti střelám.

Ve třetí dvacetiminutovce se nejprve trefil Joe Thornton a pátou branku si připsal Patrick Marleau. Poté odešel na střídačku brankář Nashvillu Pekka Rinne. Nahradil jej Carter Hutton, který ale do konce duelu čelil pouze jedné střele.

Hokejisté San Jose tak vyhráli 5:0 a po stavu série 4:3 si zahrají finále Západní konference se St. Louis v noci na pondělí.

Statistika - 2. kolo play off NHL:
Západní konference - 7. zápas:
San Jose - Nashville 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 10. Pavelski, 17. Ward, 21. Couture, 41. J. Thornton, 44. Marleau. Střely na branku: 27:20. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. J. Thornton, 3. Jones (všichni San Jose). Konečný stav série: 4:3.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít