Hokejisté se vrátili z MS domů, kouč Hadamczik při oslavách tančil

Čeští hokejisté, kteří na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku vybojovali bronzové medaile, přiletěli dopoledne do republiky. Na letišti je čekaly desítky fanoušků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté se 21. května vrátili do Prahy z mistrovství světa v Helsinkách. Na snímku kapitán týmu Tomáš Plekanec se synem Matyášem a manželkou Lucií (vpravo). | Zdroj: ČTK

Trenér Alois Hadamczik poděkoval na tiskové konferenci pořádané přímo na letišti všem hráčům za jejich obětavost a dobrý výkon, a vyzdvihl zejména posily z NHL.

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům za výborný přístup příkladnou reprezentaci. Také chci poděkovat hráčům ze zámoří, kteří nás v průběhu šampionátu posílili, jsem přesvědčen, že bez nich by tým nebyl konkurenceschopný,“ řekl Hadamczik.

Společně s trenérem reprezentace se o dojmy ze světového šampionátu dělili veterán Petr Nedvěd, který si vychutnal první účast v českém reprezentačním dresu na mistrovství světa, a kapitán mužstva Tomáš Plekanec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na letišti vítal bronzové hokejisty také reportér Martin Charvát

Nechyběl ani prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král, který označil sezonu za vydařenou vzhledem k tomu, že čeští hokejisté vyhráli Euro Hockey Tour i Euro Hockey Challenge a z mistrovství světa přivezli bronz.

Na přetřes samozřejmě přišly i oslavy po zisku medaile, Tomáš Plekanec prozradil, že trenér Hadamczik byl při nich jednou z hlavních postav, a dokonce prý předvedl i tanec na parketu.

„Ten na tom parketu spustil větší kolotoč než Finové s námi v poslední třetině,“ smál se český kapitán, který dodal, že hráči si na hotelu připili s manželkami a přítelkyněmi, ale velké oslavy se nekonaly.

Čtyřicetiletý debutant v české sestavě Petr Nedvěd zmínil, že si čeští hokejisté nenechali navzdory únavě ujít finálový zápas Slováků s Rusy.

„Na jedné straně nám bylo líto, že ten zápas nehrajeme my, ale takový je sport. Zase už jsme u toho měli na krku ten bronz,“ usmíval se Nedvěd.

Martin Charvát, Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme