Hokejisté Slavie padli na extraligové dno, Třinec udržel vedení

Krize hokejové Slavie se i nadále prohlubuje. Pražané pětizápasovou sérii bez bodového zisku nezlomili ani v Olomouci, kde v utkání 27. kola prohráli 2:4 a spadli na poslední místo extraligové tabulky. Lídr se naopak nezměnil. Třinec po výhře 4:0 na pardubickém ledě i nadále vede tabulku o bod před Litvínovem, který přehrál Karlovy Vary 4:2.

Slávisté Pavel Klhůfek s Pavlem Kolaříkem bráni v zakončení olomouckému Romanu Rácovi | Zdroj: ČTK

Slavia šla sice v Olomouci do vedení díky Bednářovi, ale nováček ještě do konce třetiny skóre otočil. Po gólech Skrbka a Tomáše Rachůnka navíc vedli „Kohouti“ už 4:1. Porážku týmu kouče Ladislava Lubiny v poslední minutě ještě alespoň zmírnil druhou brankou v utkání Bednář.

Pražané po šestém utkání bez bodu v řadě klesli na poslední místo, na kterém vystřídali Zlín. Ten dokázal otočit zápas s Mladou Boleslaví, se kterou prohrával po šesti minutách už 0:2. Výhru 3:2 obhájci titulu zajistil v čase 58:12 útočník Vlach.

Třinec rozhodl zápas v Pardubicích dvěma góly na přelomu druhé a třetí části, kdy odskočili na 3:0. Výhru hostů završil osm minut před koncem Roth. Oceláři díky výhře v šestém z posledních sedmi utkání udrželi jednobodový náskok na čele před Litvínovem.

Definitivní klid dal Severočechům v utkání s Karlovými Vary až minutu před závěrečnou sirénou Trávníček, který při power-play hostujícího celku zpečetil výhru favorita 4:2.

Výhodu domácího prostředí naopak nevyužila třetí Sparta. Ta sice vedla po úvodní třetině nad Plzní 2:0, ale svůj náskok neudržela. Hosté v prostřední části snížili na rozdíl jediné branky a v poslední dvacetiminutovce zásluhou trefy Pulpána a úspěšného trestného střílení Jana Sýkory skóre otočili a vyhráli 4:3.

27. kolo hokejové extraligy:

HC Olomouc - HC Slavia Praha 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Vyrůbalík (Marosz, Cibák), 19. Laš (Skrbek, Herman), 22. Skrbek, 54. T. Rachůnek (Diviš) - 9. Bednář (Vlasák), 60. Bednář (Krejčí, Divíšek). Rozhodčí: Kubuš, Baluška (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc Valach (Slavia) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4892.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. J. Svoboda (Čajánek, Žižka), 52. Okál (Leška, Urbanec), 59. Roman Vlach (Ondráček, Urbanec) - 5. Trška (D. Výborný, Vrbata), 6. Klimenta z trestného střílení. Rozhodčí: Hejduk, Lacina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:13, navíc O. Horák 10 min. + 5 min. a do konce utkání - Stříteský 5 min. a do konce utkání, Bárta, Hruška a Žabka všichni 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3953.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Písařík (Majdan, Jurčík), 20. Šlégr (Hanzl, Pavlík), 32. Kubát (Ručinský, Hübl), 59. Trávníček - 21. Duda (Harant, Sičák), 40. Vachovec (Flek, Sičák). Rozhodčí: Pešina, Horák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 9:9, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4895.

HC Vítkovice Steel - Mountfield Hradec Králové 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Olesz (Čerešňák, Burger), 15. Huna (Svačina, Malec), 60. Stehlík - 20. Kukumberg (P. Mikuš, Slovák). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Brejcha, Flegl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 3815.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Rákos (Trončinský, M. Doudera), 38. Polanský (Adamský, Hrňa), 41. Matuš (Hrňa, Orsava), 52. Roth (Klepiš, Polanský). Rozhodčí: Hribik, Oskirko (Rus.) - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 7225.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Klimek (Polášek, J. Hlinka), 11. Klimek (Réway, K. Pilař), 40. Cingel (Kumstát) - 37. Indrák, 40. Lev (Johnson), 45. Pulpán (Lev, Machovský), 47. J. Sýkora z trest. střílení. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 5174.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít