Hokejisté Slavie po měsíci vyhráli

Hokejová Slavia ukončila šesti zápasovou sérii bez výhry a ve 38.kole O2 extraligy porazila Zlín 4:3 v prodloužení

HC Slavia Praha - PSG Zlín 4:3 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Všechny třetiny utkání měly podobný průběh. Slavia se vždy ujala vedení a Zlín pokaždé dokázal vyrovnat. Domácím zvedl sebevědomí návrat ostrostřelce Červenky do sestavy a byl to právě nejlepší kanonýr sešívaných, který měl lví podíl na jejich vítězství, když asistoval u tří branek včetně té vítězné.

V úvodu poslal svěřence trenéra Růžičky do vedení Svoboda, ale už za dvě minuty srovnal skóre Vlach. Ve druhém dějství se domácí radovali ze svého vedení déle a to celých devět minut než na Vondrovu trefu odpověděl Linhart.

Třetí třetina jako by kopírovala gólově tu první. Slávistům vydržela radost po brance Kůrky jen dvě minuty, než se v dresu Beranů prosadil Záhovorský. O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém se opět jako první prosadili domácí. V této fázi už pravidla nedovolila Zlínu odpovědět.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Miroslava Augustina

Branky a nahrávky: 16. T. Svoboda (Holec), 22. Vondrka (Červenka, Kadlec), 45. Kůrka (Vondrka, Červenka), 62. Havel (Červenka) - 18. Roman Vlach (Sivák, Galvas), 31. Linhart (Leška, Balaštík), 47. Záhorovský (F. Čech). Rozhodčí: Minář, Hribik - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3457

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít