Hokejisté Slavie porazili v prvním semifinále play-off Plzeň 3:0

Do boje o extraligové finále vstoupili lépe hokejisté pražské Slavie. Hostující Plzeň porazili díky brankám Hertla, Jelínka a Žejdla. Západočechům se domácího brankáře Furcha překonat nepodařilo a zápas v O2 areně prohráli 0:3.

Lukáš Žejdl (vlevo) se raduje ze třetího gólu Slavie

Lukáš Žejdl (vlevo) se raduje ze třetího gólu Slavie | Zdroj: ČTK

Indiáni z Plzně vstoupili do zápasu velmi smolně. Po jednom ze soubojů skončil zápas pro Pletku, který kvůli problému s kolenem musel odejít po 54 vteřinách do šaten.

Více než deset tisíc diváků čekalo na branku až do 36. minuty. Po střele Kučného vyrazil brankář Plzně Mazanec puk k Hertlovi a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Slavia tak šla podruhé do šaten s vedením 1:0.

V závěrečné části měli hned zkraje hosté dvě přesilovky, ale ani jednu nevyužili, a naopak při té druhé inkasovali, když se trefil Jelínek. V 57. minutě se prosadil ještě Žejdl po Alinčově nahrávce a střelou bez přípravy určil skóre zápasu.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:
HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Hertl (Kučný, Kadlec), 48. P. Jelínek, 57. Žejdl (Alinč, Krenželok). Rozhodčí: A. Jeřábek, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 6:5, bez využití, v oslabení: 1:0
Diváci: 10 325
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek
Plzeň: Mazanec - Slovák, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre, L. Poživil, Boháč - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Lev, Vampola, Pletka - P. Sedláček, Kašpařík, Vlasák - Petruška, T. Sýkora, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít