Hokejisté Slavie potvrdili dobrou domácí formu, Budějovice vyhrály ve Varech

Hokejisté pražské Slavie potvrdili, že se jim na domácím ledě daří. V předehrávce 38. kola Tipsport extraligy porazili Mladou Boleslav 5:2 a vyhráli osmý z posledních devíti zápasů v O2 aréně. V tabulce se slávisté posunuli na šesté místo. Ve druhém čtvrtečním utkání zvítězily České Budějovice na ledě Karlových Varů 3:2 po samostatných nájezdech. Mountfield je sedmý, Energie osmá.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Slávisté vedli po první třetině díky gólům Doležala a Bendy 2:0, ale Boleslavi se během čtyř minut ve druhé části podařilo vyrovnat zásluhou Loskota a Divíška. Domácí se z rychlých branek oklepali a za osm minut potrestal dvojnásobné oslabení Boleslavi Svoboda. V 51. minutě nařídili rozhodčí trestné střílení pro Slavii za Chaloupkovo hození hokejky a Vondrka zvýšil na 4:2. Při závěrečné power-play hostů dal pátý slávistický gól Micka.

Branky a nahrávky: 13. Doležal (Roth, P. Jelínek), 17. Benda (Pospíšil), 34. T. Svoboda (Vondrka, Kadlec), 51. Vondrka z trest. střílení, 60. Micka (P. Jelínek) - 22. Loskot, 26. Divíšek (Tvrdík, Žabka). Rozhodčí: Minář, Šír - J. Svoboda, Kalivoda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3097

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Vašíček, Kuboš, Špelda, Kolařík, Barák - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Mikuš, Hay, Chaloupka, Marušák, Macháček, Čížek, Lehikoinen - Tvrdík, Divíšek, Matějovský - Mikulík, Štefanka, Bahenský - Nouza, Hrdel, Boháč - Hyka, Vrbata, Loskot. Trenéři: Holaň a Hiadlovský

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Hokejistům Českých Budějovic se proti Karlovým Varům daří. Energii porazili už popáté za sebou, tentokrát 3:2 po samostatných nájezdech. Domácí sice vedli 1:0 a 2:1, ale v závěru měli více sil Jihočeši. Ti navíc dostali dvě minuty před koncem výhodu pětiminutové přesilovky, když byl za faul u mantinelu na Vydareného vyloučen do konce zápasu Kumstát. Energie ale odolala a dovedla zápas až k nájezdům. V nich už ale neuspěla, zatímco v dresu Budějovic byli úspěšní Pletka i Gulaš.

Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Skuhravý), 23. T. Klíma (Sloboda) - 20. Ptáček (Šimánek), 45. Gulaš (Kuchejda), rozhodující sam. nájezd Pletka. Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Kostka, Jindra. Vyloučení: 3:4, navíc Gřegořek 10 min. a do konce utkání, Kumstát (oba Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2514

Karlovy Vary: Mensator (na nájezdy Sáblík) - Nosek, Gřegořek, Dobroň, Kokko, Sloboda, M. Rohan, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Dej - Skladaný, Pech, Zaťovič - T. Klíma, Melenovský, Sailer - Zucker. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka