Hokejisté Slavie se zvedli, vede pořád Liberec

Trápící se slávisté v Tipsport extralize konečně zase zvítězili. Překvapivě se jim to povedlo ve Vtíkovicích, a to v poměru 5:3. V čele zůstali liberečtí Bílí Tygři, přestože si 12. kolo předehráli a neděli měli volnou. Dotírající Zlín a Plzeň totiž prohrály.

Hokejisté Liberce slaví další vítězství, tentokrát v Litvínově.

Hokejisté Liberce slaví další vítězství, tentokrát v Litvínově. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Červenobílí nakročili ke svému vítězství v pětiminutovce kolem poloviny zápasu. Díky zásahům Čermáka, Kůrky a Svobody z 29. až 34. minuty otočili stav utkání z 0:1 na 3:1. V úvodu poslední třetiny zvýšil Kůrka na 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Vítkovičtí pak však dvěma góly zápas zdramatizovali. Dvě minuty před koncem si domácí trenéři vzali oddechový čas a odvolali gólmana. Vyrovnání se však nedočkali, slávisté naopak ještě trefili prázdnou branku.

Zlín se v případě výhry v Českých Budějovicích mohl vrátit do čela tabulky. Jenže to by museli jeho hráči předvést úplně jiný výkon. Domácí naopak byli v pohodě, jedním gólem jim k vítězství 4:0 opět pomohl Kotalík, a na vedoucí Liberec tak ztrácejí už jen jediný bod.

V holešovické Tesla Aréně se utkaly dva týmy, které jsou v posledních dnech v rozdílném rozpoložení. Spartě se daří a Litvínovu naopak vůbec. Více než polovinu utkání se mu ale dařilo s favoritem bezbrankový stav, potom se ovšem domácí rozjeli a ve 43. minutě to bylo 3:0. Páté vítězství Sparty v řadě mělo nakonec hodnotu 5:1. Pro Litvínov je to osmá prohra z devíti střetnutí.

Střelecká forma Kometě drží. To po výhře Brna 9:5 na Slavii pochopila Mladá Boleslav, která dostala na jihu Moravy gólů pět, a zůstává tak poslední. Za třemi body nasměrovaly Kometu čtyři branky v rozmezí jedenácti minut druhé části. Na konečných 1:5 už jen v závěru snížil hostující Vrbata.

Ze stavu 0:2 se Karlovy Vary proti mistrovskému Třinci dokázaly vzchopit a vyrovnat na 2:2, jenže nakonec jim to nebylo nic platné. Slezanům podlehly 2:6. Dvakrát skórovali hostující Květoň a Adamský.

Dva faktory rozhodly o výhře Pardubic nad Plzní 4:1. Tři proměněné přesilovky Východočechů a jejich elitní řada Kolář, Koukal, Starý, která zařídila tři branky domácích. Každý z formace se trefil jednou, jeden gól přidal kanonýr Bartek.

Výsledky 12. kola:
HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 3:5 (1:0, 0:3, 2:2), HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 5:1 (0:0, 2:0, 3:1), HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 5:1 (0:0, 4:0, 1:1), HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 4:0 (2:0, 1:0, 1:0), HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:6 (0:1, 2:2, 0:3), HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Plzeň 1929 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít