Hokejisté Slavie vedení proti Kometě neudrželi a popáté za sebou prohráli

Krize hokejistů předposlední Slavie se prohlubuje. Pražané v dohrávce 25. extraligového kola vedli nad brněnskou Kometou po první třetině 4:2, ale nakonec prohráli 4:6. Svěřenci kouče Ladislava Lubiny tak protáhli sérii zápasů bez bodového zisku už na pět utkání. Kometa si naopak upevnila čtvrté místo.

Brněnský František Ptáček chrání puk před Tomášem Divíškem ze Slavie

Brněnský František Ptáček chrání puk před Tomášem Divíškem ze Slavie | Zdroj: ČTK

První třetinu zvládla Slavia výborně. Do vedení se sice už po 90 vteřinách dostala zásluhou Vondráčka Kometa, ale Pražané trefami Divíška s Valachem skóre otočili. V 15. minutě Kometa vyrovnala přesně s koncem přesilovky čtyř proti třem, když Honejskovu přihrávku zužitkoval zblízka Káňa.

Za dalších čtrnáct vteřin ale šli do vedení opět slávisté po trefě Doležala. Deset vteřin před koncem první třetiny udeřil v početní převaze znovu Lubinův tým, když z levého kruhu úspěšně zakončil akci Vas, který zařídil Slavii vedení 4:2.

Po přestávce se ale domácí soustředili pouze na obranu, na útok zcela rezignovali a to se jim vymstilo. Kometa totiž dokázala pasivitu Slavie tvrdě trestat.

Nejprve v 36. minutě snížil Burian, o dvě minuty později vyrovnal v oslabení Dujsík, který skóroval ihned po návratu z trestné lavice, a dvě sekundy před sirénou dokončil obrat hostů v přesilovce Kempný.

V závěrečné dvacetiminutovce Pražané síly na obrat nenašli, naopak ve 45. minutě přidala Kometa uklidňující šestý gól. Brankáře Furcha překonal od modré čáry svou druhou trefou Dujsík za pomoci Koreisovy clony.

25. kolo hokejové extraligy:

Slavia Praha - HC Kometa Brno 4:6 (4:2, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Divíšek (Štich, Sklenář), 12. Valach (Vlasák, Divíšek), 16. J. Doležal (Štich), 20. Vas (Sklenář, Stránský) - 2. Vondráček, 15. J. Káňa II (Honejsek, Kuboš), 36. Burian (Dlapa, Koreis), 38. Dujsík (Koreis, Ostřížek), 40. Kempný (Ton, Koreis), 45. Dujsík (Burian). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 11:9, navíc L. Čermák (Brno) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3648.

Petr Kadeřábek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít