Hokejisté Slovenska prohráli na MS i druhé utkání. S Finskem padli 0:1

Po porážce s Kanadou nezvládl slovenský národní tým další těžký zápas. Ve skupině 'A' bojoval v Helsinkách s domácím Finskem. Slováci zaskočili favorita dobrou a precizní hrou, gól ale nedali a těsně prohráli. Jedinou branku utkání vstřelil Janne Pesonen

Finský gólman Petri Vehanen kryje střelu Marcel Hossy

Finský gólman Petri Vehanen kryje střelu Marcel Hossy | Zdroj: ČTK

Na začátku 8. minuty připravil skvělou možnost pro Radivojeviče Hudáček, jenže puk mu sjel z čepele hokejky a Finy tak ničím neohrozil.

Na druhé straně se stalo něco podobného. Janne Pesonen si špatně zpracoval puk, ale nakonec se dokázal dostat do šance, kterou v polovině 8. minuty využil.

V dalším průběhu první třetiny viděli diváci v Helsinkách skvělý hokej, kterým se prezentovaly oba týmy. Hodně šancí další branku nepřinesly. Na střely vedlo po úvodní dvacetiminutovce Slovensko 12:9.

Ve druhé třetině žádný gól nepadl. Hned v jejím úvodu ale mohli Slováci vyrovnat. Po chybě Granlunda pálil Chára, Vehanen vyrazil puk před sebe a Šatan ho při dorážce minul.

Ve 22. minutě měli obrovskou možnost i Finové. Kapanen tečoval střelu od modré, slovenský brankář Laco už byl v pohybu, přesto stihl ránu vyrazit.

Poslední dějství nabídlo velkou bitvu. Bylo v něm hodně osobních soubojů, ale už méně šancí. Tu největší měl 11. před vypršením 60 minut Jokinen, ale Laco vykopl betony a jeho střelu zneškodnil.

Finsko - Slovensko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 8. Pesonen (Mikael Granlund, Immonen). Rozhodčí: Bulanov, Olenin (oba Rus.) - Dahmen (Švéd.), Wilmot (Kan.). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 12.855.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít