Hokejisté Slovenska senzačně prohráli s Lotyšskem, Švédové podlehli Kanadě

Hokejisté Slovenska si zkomplikovali cestu do čtvrtfinále mistrovství světa, když v základní skupině B prohráli s posledním Lotyšskem 3:5. Domácí Švédové utrpěli druhou porážku na turnaji, Kanadě podlehli 0:3.

Slovensko prohrálo na mistrovství světa s Lotyšskem 3:5

Slovensko prohrálo na mistrovství světa s Lotyšskem 3:5 | Zdroj: ČTK

Utkání Slováků s Lotyši přineslo gólové hody, už ve 2. minutě byl stav zápasu 1:1. Skóre otevřel po pouhých 15 vteřinách Cipulis, jenomže Slováci vzápětí vyrovnali zásluhou Záborského. Lotyšsko ale v první třetině ještě dvakrát skórovalo a odskočilo Slovensku do dvoubrankového vedení.

Ve druhé třetině vystřídal Staňu ve slovenské bráně Janus, který v oslabení tří Slováků proti pěti Lotyšům zazářil zejména při šanci Cipulise. V 37. minutě zápasu snížil na rozdíl jedné branky Surový, Lotyšsko ale chvíli nato znovu mělo náskok dvou gólů.

V úvodu třetí třetiny navíc přidal další branku Darzinš, který završil hattrick. V poslední minutě ještě snížil Surový, to ale bylo vše a Slovensko prohrálo 3:5.

Kanada šla za vítězstvím nad Švédskem od prvních minut, po první třetině vedla 1:0 po brance Stamkose v přesilovce. Kanaďanům skvěle vyšel i vstup do druhého dějství, Read našel přesným pasem Schenna a ten se nemýlil. Definitivní podobu dal výsledku ve 34. minutě Staal poté, co se vrátil z trestné lavice. Kanadě pomohl k vítězství i skvělý gólman Smith.

Mistrovství světa v ledním hokeji:

Skupina B (Helsinky):

Slovensko - Lotyšsko 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Záborský (Kukumberg, Miklík), 37. Surový (Mezei, Daňo), 60. Surový (Vydarený, Jurčina) - 1. Cipulis (Sprukts), 13. Darzinš z tr. střílení, 18. Girgensons (Kulda), 39. Darzinš, 41. Darzinš (Sprukts). Rozhodčí: Zalaski (Kan.), Vinnerborg - Käck (oba Švéd.), Blümel (ČR). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 3124.

Slovensko: Staňa (21. Janus) - Mezei, Sekera, Ďaloga, Sersen, Vydarený, Jurčina, Mihálik - Kopecký, Bližňák, Radivojevič - Šatan, Stümpel, Hudáček - Miklík, Kukumberg, Záborský - Bartek, Ölvecký, Surový - Daňo. Trenér: Vladimír Vůjtek.
Lotyšsko: Gudlevskis - Redlihs, Sotnieks, Kulda, Freibergs, Jass, Andersons - Darzinš, Sprukts, Cipulis - Džerinš, Girgensons, Indrašis - Keninš, Berzinš, Jekimovs - Jass, Pavlovs, Širokovs - Štals. Trenér: Ted Nolan.

Skupina A (Stockholm):

Švédsko - Kanada 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Stamkos (Campbell, Schultz), 21. Schenn (Read, E. Staal), 33. J. Staal (O'Reilly, Read). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Olenin - Šeljanin (oba Rus.), Woodworth (USA). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 12 500.

Švédsko: Enroth (51. Markström) - E. Gustafsson, Tallinder, Granberg, Fransson, Fälth, S. Kronwall - Axelsson, Lindberg, L. Eriksson - S. Hjalmarsson, Järnkrok, Landeskog - Pettersson, Lundqvist, Jämtin - Danielsson, Thörnberg. Trenér: Pär Marts.
Kanada: Smith - Robidas, Dillon, Schenn, Campbell, Harrison, Schultz, Brodie - Ladd, Giroux, Stamkos - Read, E. Staal, Simmonds - Hall, Duchene, Eberle - Skinner, J. Staal, O'Reilly. Trenér: Lindy Ruff.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít