Hokejisté Sparty ani pod novým koučem nevyhráli, v derby je zdolal Slavia

Posedmé za sebou hokejisté pražské Sparty v extralize neobodovali a zůstávají i po předehrávce 9. kola v tabulce poslední. V derby na ledě O2 arény se z vítězství 3:2 radovala Slavia. Dvě minuty před koncem vypršení normální hrací doby o třech bodech pro domácí rozhodl útočník Hertl. Další posilu z NHL dnes představil Chomutov angažoval totiž slovenského obránce Jurčinu z Islanders.

Hráči Slavie (zleva) Tomáš Kůrka, Michal Vondrka a Jan Alinč se radují z gólu, který do branky soupeře vstřelil Tomáš Kůrka. | Zdroj: ČTK

Kouč holešovického celku Václav Sýkora poprvé vedl své nové svěřence v pikantním zápase, kterému ovšem přihlíželo pouze 6771 diváků, což je nejnižší návštěva na derby od října 2006. Sparta posílená o Lukáše Vantucha z Liberce a navrátilce ze Lva Praha Tomáš Rachůnka měla v úvodu hned několik šancí a byl to právě druhý jmenovaný, kdo změnil bezbrankové stav. Střelou z mezikruží přesně k pravé tyči nedal Furchovi šanci.

Vyrovnat se podařilo v 17. minutě Vladimíru Růžičkovi mladšímu, v tu chvíli došlo i ke změně na postup brankáře ve slávistické brance, když nastoupil Kopřiva. Při přesilovce pěti proti třem šla Sparta opět do vedení po trefě Tona. V 36. minutě ale znovu domácí vyrovnali, když střelu Kempného tečoval Poletín.

Těsně před koncem daroval Pacovský další početní výhodu Slavii, ta ji sice nevyužila ale z tlaku po přesilovce pokračovali v náporu a dočkali se. První vedení v zápase zajistil červenobílým doklepnutím do prázdné branky Dominik Hertl.

9. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 3:2 (1:1, 1:1,1:0)

Branky a nahrávky: 18. V. Růžička ml. (P. Jelínek, Kadlec), 36. Poletín (Kempný), 58. Hertl (Alinč) - 13. T. Rachůnek (Jánský), 27. Ton (J. Hlinka, Vallin) Rozhodčí: Hribik, Šindler - Bláha, Kostka.

Slavia: Furch (18. Kopřiva) - Kadlec, Kučný, Šulc, Dresler, Kuboš, Kolařík, Kempný - Pospíšil, Červenka, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Kalla, Poletín - od 21. navíc Micka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek Sparta: Neuvirth - Philipp, Vallin, Milam, Krstev, Gawryletz, D. Kočí - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - Ton, Foster, Tenkrát - Jánský, Vantuch, T. Rachůnek - Žálčík, Simon, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít