Hokejisté Sparty drží po 40. kole stále naději na postup do předkola play off

V předehrávce 40. kola hokejové extraligy totiž Sparta porazila na domácím ledě Pardubice 2:0 a ukončila tak sérii čtyř porážek. Pražané jsou po výhře nad úřadujícím mistrem nadále dvanáctí. Vítězství nad aktuálně nejlepším týmem na kluzištích soupeřů dvěma góly zařídil Lukáš Luňák a brankář Tomáš Pöpperle, který vychytal potřetí v sezoně čisté konto.

Pardubice vs. Sparta

Pardubice vs. Sparta | Foto: HC Eaton Pardubice

Zápas trápících se hráčů z Holešovic proti Východočechům příliš zajímavých momentů nenabídl. Na první gól si fanoušci v Tesla Aréně museli počkat. Až minutu před druhou sirénou ukončil čekání na úvodní gól Lukáš Luňák po individuální akci. Hosté se hnali za vyrovnáním, nejblíže k němu byli poté, co se kapitánu Koukalovi podařilo přesvědčit rozhodčí, aby vyloučili domácího obránce. Ani přesilovka k vyrovnání nevedla.

Definitivu tak stanovil až tři minuty před koncem opět Luňák při hře Pardubic bez brankáře. Sparta se tak raduje z první výhry v letošním roce. Pardubice teprve pošesté v sezoně venku nebodovaly a zústaly v tabulce na 5. příčce.

00:00 / 00:00

Hokejová Sparta si připsala první letošní vítězství

40. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Eaton Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Luňák (Philipp, Ton), 58. Luňák. Rozhodčí: Fraňo, Mikula - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4365

Sparta: Pöpperle - Philipp, Jan Hanzlík, Vykoukal, Gulaši, Macholda, OúBrien - Ton, Broš, Hromas - Kratěna, Výborný, Bartánus - Smoleňák, Koreis, Luňák - Žalčík, Karpov, Kafka. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík
Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, od 21. navíc Kolář II - Bartek, Koukal, Somík - Kolář I, Špirko, Starý - Pineault, Buchtele, Radil - Zohorna, Nahodil, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít